UEFA Liga Evrope: U Galatasaraju polako sve dolazi na svoje; Sosijedad i Nica remizirali

25.09.2024 22:56
Fudbaleri Galatasaraja proslavljaju pogodak Profimedia
Fudbaleri Galatasaraja proslavljaju pogodak

Fudbaleri Galatasaraja savladali su PAOK u prvom kolu ovogodišnjeg izdanja UEFA Lige Evrope na domaćem terenu rezultatom 3:1 (0:0). Iako istanbulski klub nije dominirao u čitavoj utakmici, evidetno je da igra sve bolje, te da Okan Buruk polako dovodi stvari na svoje mesto.

Posle jednog slabijeg prvog poluvremena, videli smo pravu jurnjavu u nastavku. već u 48. minutu, Abdul Rahman Baba je napravio veliku grešku u odbrani i postigao autogol. Iako je pola stadiona mislilo da je Viktor Osimen stigao do svog prvog hica u dresu Galate, na kraju je iz više pokušaja nije uspeo da se upiše u strelce.

Međutim, nije se mirio sa porazom tim Razvana Lučeskua. U 67. minutu utakmice, Janis Konstantelis je doneo izjednačenje.

Tada je usledila totalna ofanziva Turaka. Napadali su i napadali, a nagrada je stigla u 75. minutu preko Junusa Akgunua. Na kraju je pobedu potvrdio Mauro Ikardi (90+5), koji je zamenio nesrećnog Nigerijca u 78. minutu.

U drugom meču večeras, koji se može i nazvati jednim od derbija kola, Nica i Real Sosijedad su su remizirali u Francuskoj rezultatom 1:1 (1:1).

Gol za tim Frenka Haise postigao je Pablo Rozario u 45. minutu, dok su Španci poveli pogotkom Berenećea u 18. minutu. Može se reći da u domaćini bili bliži pobedi, s obzirom da su u 54. minutu imali priliku da sa bele tačke steknu prednost. Međutim, Marćin Butka je bio bolji od Evana Gusana, tako da je rezultat ostao nepromenjen.

Što se tiče duela Anderlehta i Ferencvaroša, bolji su bili Belgijanci, koji su odneli sva tri boda rezultatom 2:1 (2:1).

Strelci za pobednički tim bili su Jari Versharen u 60. minutu, odnosno Kasper Dolberg sa bele tačke u 66. minutu. Nadu je Mađarima vratio crveni karton koji je zaradio Nilson Angulo deset minuta pre kraja meča.

Ferencvaroš je na tome i kapitalizovao, pošto samo pet minuta kasnije Adama Maluda Traore smanjuje zaostatak, ali nažalost po njih, to je bilo to.

Sve mečeve Lige Evrope možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.