Liga Evrope: Bode progutao Porto kod kuće; AZ se namučio sa Elfsborgom

25.09.2024 20:44
Fudbaleri Bodea i Porta u duelu Profimedia
Fudbaleri Bodea i Porta u duelu

Fudbaleri Bode/Glimta savladali su Porto na svom terenu rezultatom 3:2 (2:1) na domaćem terenu u prvom kolu UEFA Lige Evrope. Zanimljivo, Norvežani su stigli do trijumfa iako su od 51. minuta imali igrača manje, zato što je Isak Divbik Mata zaradio crveni karton usled simuliranja.

Portugalska ekipa je čak i stigla do vođstva preko Samjuela Omorodiona na samom početku meča (8). Ipak, nije dugo žutoj hordi da stigne do izjednačenja, pošto je Kasper Heg iskoristio dobru asistenciju Ulrika Saltnesa samo sedam minuta kasnije.

Tu Bode nije stao i već do kraja prvog dela, imao je vođstvo, koje mu je doneo Jens Peter Hauge (40). Međutim, samo šest minuta u drugom delu, donelo je crveni karton Isaku, što je ozbiljno unazadilo domaćina. Da Bode/Glimt nije svakidašnji klub, pokazali su momci u žutim dresovima duplirajući svoje prednost sa deset fudbalera preko Haugea, koji je izrazito bio raspoložen.

Videlo se da mali norveški teren znatno više odgovara Bodeu, čiji igrači su plesali u veznom redu, dok se Porto mučio da se snađe u gužvi. Ipak, u 90. minutu, posle mnogobrojnih prilika i sjajnih odbrana Nikite Haikina, Deniz Gul donosi nakon velike gužve u šesnestercu i kornera.

Međutim, vremena je ostalo suviše malo, tako da će Portugalci morati da traže bodove u narednom duelu.

U drugom današnjem okršaju, AZ Alkmar je bio bolji od Elfsborga sa 3:2 (1:1) kod kuće. Golove za Holanđane postigli su Ruben van Bomel (44,50) i Troi Parot (74), dok su pogotke Elfsborgu doneli Timoti Ouma (23) i Simon Hedlund (53).

U samoj završnici meča, Sebastijan Holmen, igrač švedskog kluba, zaradio je crveni karton, pošto je sprečio napad rivala kao poslednji igrač odbrane, što je označilo kraj nada da Elfsborg može do izjednačenja.

Sve mečeve Lige Evrope možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.