Banjaluka stala na pragu senzacije: Borac ispustio Ligu Evrope na penale

29.08.2024 23:54
Istorijska generacija Borca iz Banjaluke Profimedia
Istorijska generacija Borca iz Banjaluke

Fudbaleri Borca iz Banjaluke izgubili su posle penal serije (2:3) od Ferencvaroša u plej-ofu za Ligu Evrope, i tako posle 1:1 u produžecima završio svoje takmičenje u drugom po snazi kontinentalnom takmičenju. Bio je tim iz Republike Srpske na pragu apsolutne senzacije, ali je posustao u ključnom trenutku.

Kao da je poslednjih dana pomalo vladala atmosfera zadovoljstva povdom prvog učešća u evropskim takmičenjima, tako da je susret sa Mađarima prošao u znaku floskule "daj šta daš". Ali Borac je igrao kao se bije za goli život. Izboren je remi u gostima, a potom je Ferencvaroš dočekao pakao u RS.

Imali smo 0:0 posle regularnog vremena, a onda je stadion eksplodirao, kada je posle centaršuta Damira Hrelja, Srđan Grahovac u 14. minutu prvog produžetka zatresao mrežu Denesa Dibuza.

Izgledalo je da je gotovo, da se Borac probio do nemogućeg, ali samo osam minuta kasnije, Barnabas Varga dobija priliku da sa bele tačke izjednači, i hladnokrvno je koristi.

Došlo je do penala, a tamo su Banjalučanima popustili živci. Kao prvi izvođač je Sebastijan Erera poslao loptu daleko preko prečke, ili kako je to rekao komentator u prenosu Arene, "na parking"... Ipak, Filip Manojlović je vratio nadu odbranom šuta Filipea Romensa po sredini gola.

Potom su Stefan Savić i Mohamed Abu Fani bili precizni, da bi David Čavić kao i njegov nesrećni saigrač pre toga promašio čitav okvir za nekoliko metara. Kodi Burgos je iskoristio ovu priliku da donese vođstvo Ferencvarošu, a onda je pobedu Mađarima uručio strelac gola u produžetku, Grahovac

Na kraju je Banjaluka ostala bez Lige Evrope, ali radost ne jenjava jer će dobiti priliku da prvi put gleda kontinentalni fudbal kroz Ligu konferencije. Mečeve evropskih takmičenja možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.