Plej-of za LE: Makabi je druga brzina za Topolčane, Lazetić nemilosrdan prema "svojima"

29.08.2024 22:51
Fudbaleri Makabija i TSC u duelu Tanjug / AP Photo
Fudbaleri Makabija i TSC u duelu

Fudbaleri srpskog predstavnika TSC poraženi su u drugoj utakmici dvomeča plej-of faze kvalifikacija za Ligu Evrope od Makabija iz Tel-Aviva sa 5:1 (3:0), i tako sa ukupnih 8:1 završili takmičenje, koje će nastaviti u Ligi konferencije

Iako su se Vojvođani nadali da bi eventualno mogli da zaprete timu svog bivšeg stručnjaka, Žarka Lazetića na domaćem terenu, ispostavilo se da je pitanje pobednika praktično bilo rešeno na startu utakmice.

Izraelci su postigli čak tri gola u prvih 12 minuta, što je bilo više nego dovoljno kako bi potpuno ubedljivo obezbedili sebi učešće u drugom po snazi među evropskim takmičenjima.

Strelci za Lazetićev tim bili su Henri Ado (2, 6), Tajris Asante (12), Dor Turgeman (56), a potpuni pad Topolčana obeležio je Ido Šahar u 89. minutu utakmice. Poraz je samo za trunku ublažio Prestiž Embongu u drugom minutu nadoknade utakmice.

Ipak, TSC nije završio sa obavezama u Evropi, jer će nastaviti takmičenje u Ligi konferencije, a svoje protivnike će saznati već 30. avgusta. Na kraju se može reći da je srpski fudbal doživeo totalni potop u ovim kvalifikacijama, te da su i dva predstavnika u Evropi više nego što je zasluženo, ali i da verovatno neko vreme nećemo imati priliku da vidimo sličnu stvar. Brojke dovoljno govore, 12 poraza, jedan remi, i tek tri pobede (mada je Vojvodinin trijumf nad Mariborom bio samo nominalan, jer je poražena na penale).

Sve mečeve naših predstavnika u kontinentalnim takmičenjima možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.