Rapid i Dinamo Minsk u plej-ofu trke za Ligu Evrope: Trabzon i Linkoln izvisili

15.08.2024 19:56
De Bar, fudbaler Linkolna, strelac u jalovoj pobedi Linkolna protiv Dinama (M) Guliver
De Bar, fudbaler Linkolna, strelac u jalovoj pobedi Linkolna protiv Dinama (M)

Fudbaleri Rapida i Dinama iz Minska ostali su u trci za grupnu fazu Lige Evrope, pošto su izašli kao pobednici svojih dvomeča trećeg kruga kvalifikacija, prvi protivTrabzona, a drugi sa Linkolnom.

Austrijski tim je posle slavlja u Turskoj (0:1) dobio i večerašnji revanš u Beču - 2:0 (1:0), a oba gola pala su u drugom delu utakmice. Prvi je golmana savladao Matijas Sajdl, na asistenciju Bendeguza Bole, u 77. minutu.

Isti igrač proslavio se i asistencijom za konačan rezultat, 120 sekundi pre isteka regularnog vremena, a njegovu pomoć znao je da iskoristi Kristof Lang. Potrajala je nadoknada, ali je odnos snaga ostao isti, pri čemu je rival jedan period igrao s čovekom manje u polju, zbog crvenog kartona Malheira (85).

U isto vreme, na drugom kraju Evrope, Belorusi su preživeli revanš s autsajderom sa Gibraltara. Linkoln je slavio pogocima Tjara de Bara u 30. i 78. minutu, ali je ostao praznih šaka zbog poraza u prošlih sat i po borbe (0:2).

I jednog, ali dovoljnog gola Stvena Alfreda početkom drugog poluvremena (54).