UEFA Liga Evrope

Kvalifikacije za LK i LE: Lazetić korak bliže Evropi, srpski golman iznenadio AEK golom sa celog terena

06.08.2024 21:03
Žarko Lazetić zabeležio je pobedu u kvalifikacijama za LE MN Press
Žarko Lazetić zabeležio je pobedu u kvalifikacijama za LE

Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva savladali su litvanski Panevežis sa 2:1 (2:0) na domaćem terenu u okviru trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope i tako dodatno prišli grupnoj fazi nekog od takmičenja Starog kontinenta.

Golove za tim srpskog stručnjaka Žarka Lazetića postigli su Dor Perec (3.) i Do Turgeman (10.), dok je Panavežisu nadu da u može u revanšu napraviti iznenađenje vratio Silvert Gusias u 70. minutu utakmice.

Revanš meč se igra za devet dana od 20.30 časova.

Na jedinom meču odigranom u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencije, jermenska Noa je napravila veliko iznenađenje savladavanjem grčkog AEK sa 3:1 (1:1) i stekli veliku zalihu pred revanš na jugu.

Golove za Jermene su postigli Virgile Pinson (33.) i Gonsalo Georgio (90+8.), a najveće iznenađenje je napravio srpski golman Ognjen Čančarević, koji je postigao gol za vođstvo svog tima sa celog terena u 67. minutu.

Što se Grka tiče, jedini pogodak na meču je postigao Levi Garsija u 22. minutu za privremeno izjednačenje. Revanš meč se igra u Atini za devet dana.