Lučanci preživeli gostovanje na Čairu: Nišlije i pored bolje igre samo do boda protiv Mladosti

27.10.2024 21:50
Fudblaeri Mladosti iz Lučana MN Press
Fudblaeri Mladosti iz Lučana

Fudbaleri Mladosti iz Lučana preživeli su teško gostovanje Radničkom iz Niša, gde su posle dosta muke i velike borbe izukli bod na "Čairu" u meču 13. kola Superlige Srbije - 1:1 (1:0).

Koliko su Nišlije danas bili konkretniji rival, govori i odnos šuteva ka golu (22 naspram tri udarca Lučanaca). Radnički je pored pogotka Tanka imao još dve odlične prilike da zatrese mrežu rivala. Ali, nažalost malobrojne publike u Nišu, ekipa Nikole Drinčića nije uspela da kapitalizuje svoje šanse, dok su Lučanci praktično iz jedne dobre prilike stigli do izjednačenja preko Jojića, koji je, ispostaviće se, postavio konačan rezultat sredinom drugog poluvremena - 1:1.

Nišlije su gotovo do poslednjeg trenutka pokušavali da vrate rezultat na svoju vodenicu i naplate bolju igru pred svojim navijačima, koji su u finišu sa tribina dali veliki vetar u leđa igračima, međutim, ipak je falilo veće koncetrancije u završnici i više raspoloženih strelaca.

"Odigrali smo sjajnu utakmicu, napadali tokom svih 90 minuta. Nažalost, vratile su se stare boljke... Iz bočnog centaršuta primili smo gol. Ne mogu da budem nezadovoljan igrom, moji igrači su se zaista potrudili, ali, šta je tu je. To je fudbal, nismo uspeli da uzmemo sva tri boda i okrećemo se sada drugim utakmicama", rekao je posle meča Nikola Drinčič, šef stručnog štaba Radničkog.