21.10.2024 17:35
Adem Ljajić, fudbaler Novog Pazara, glavni adut tima protiv Partizana MN Press
Adem Ljajić, fudbaler Novog Pazara, glavni adut tima protiv Partizana

U senci "sportskog" događaja dana u Srbiji, gde bi Fudbalski klub Partizan posle mnogo godina pod upravom predsednika Milorada Vučelića i generalnog direktora Milošđa Vazure, trebalo da dobije novo, za početak privremeno rukovodstvo, s radikalnim kadrovskim rezovima na svim nivoima i u segmentima, fudbaleri crno-belih u Novom Pazaru, s istoimenim rivalom, igraju meč 12. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.

S dve vezane pobede, pod komandom novog trenera Sava Miloševića, odnosno željom da nastave taj niz na mestu, na kom su u bliskoj prošlosti umeli da se muče i ostavljaju bodove. S druge strane, domaćin ima ambiciju da se vrati da nastavi s trijumfima, tj. "ispegla" poraz od Naperetka neposredno pred prvenstvenu pauzu.

I jedni i drugi bez podrške navijača, jer je klub iz grada na Jošanici ponovo pod suspenzijom, tj. odrađuje zabranu prisustva publike, zbog čega su se pristalice domaćina digle na noge ovih dana. Zahtevajući bojkot meča.

Novi Pazar - Partizan 3:4 (2:2)

Stadion: FK Novi Pazar

Strelci: /Đuranović 16, 84 Bojat 22 - Zubairu 38, 74, Kovač 41, 90+2/

Žuti kartoni: Miletić Bojat (Novi Pazar) Natho, Ovusu, Jovanović, Zubairu , Nikolić (Partizan)

Bez publike.

Sudija: Miloš Milanović

Novi Pazar (4-2-3-1): Popović - Bojat, Đurić, Bačkulja, Miletić - Islamović /85.Opara/, Kovačević /46.Vidaković/ - Ziljkić /64.Stojanović/, Mesarović, Ljajić - Đuranović.

Partizan (4-2-3-1) : A. Jovanović – Filipović, Ilić, Mujakić /46.Arijaga/, Jurčević– Kovač, Ovusu – Zubairu, Natho /81.Zahid/ , Kalulu/69.Pako/ – Đ. Jovanović /69. Nikolić/.

(UŽIVO) Novi Pazar - Partizan

17:55

90+4: Kraj utakmice

U dramatičnoj završnici, Partizan je stigao do tri boda.

17:51

90+2.minut: Kovač goool 3:4

Fantastični Stefan Kovač, donosi prednost Partizanu za - 4:3. Zahid je odlično uposlio bivšeg člana Čukaričkog, a ovaj je odlično prihvatio loptu i sa pet metara iskosa sa desne strane smestio loptu u mrežu.

17:49

90.minut: Đuranović ponovo u šansi

Arijaga je u poslednjem minutu blokirao šut Đuranovića, koji je mogao do het-trika.

17:42

84. minut: Đuranović goooool

Novi Pazar, ponovo koristi lošu postavku odbrane Partizana. Đuranović je ponovo stralac. Mesarović je fantastično našao samog Đuranovića na jedanaest metara, a ovaj je iz okreta smestio loptu u mrežu.

17:40

81. minut: Nova promena u Partizanu

Iz igre je izašao Natho, dok će u nastavku utakmice igrati Zahid.

17:33

74. minut: Goool Zubairu

Natho je odlično uposlio Zubairua, ovaj je dobro istrčao kontru, prevario dva štopera domaćih, potom i Popovića i smestio loptu u mrežu.

17:27

68. minut: Menja ponovo i Savo Miložević

Na teren su ušli Nikolić i Pako, dok je u svlačionicu Milošević poslao Đorša Jovanovića i Aldo Kalulu.

17:25

67. minut: Traže crveni karton za Ovusua, domaći

Neprezno je startovao Ovusu nad Mesarovićem, tražili su crveni karton za njega domaći, ali Milanović nije smatrao da je to prekržaj za žuti.

17:24

66. minut: Šut Mesarovića, pored gola

Mnogo bolje igra Novi Pazar u drugom poluvremenu, a dobru šansu imao je Mesarović. Ipak, lopta je posle njegovog šuta završila pored gola.

17:21

62. minut: Menja ponovo Tomislav Sivić

Darko Stojanović je ušao na teren, a izašao je Ziljkić

17:19

60. minut: Požuteo je i Ovusu

Napravio je prekršaj Ovusu, sudija Milanović je pokazao da je lopta za Novi Pazar, a to se nije dopalo vezisti crno-belih. Usledili su protiesti kod glavnog arbitra, a on je Ovusu pokazao žuti karton.

17:17

57. minut: Žuti karton Natho

Požutro je i najiskusni igrač Partizana, Natho!

17:13

54. minut: Korner za Partizan

U šansi je bio Đorđe Jovanović, ali su uspeli ispred njega da intervenišu igrači Novog Pazara. Posle kornera Natha, siguran je bio Popović.

17:09

50. minut: Korenr za Novi Pazar

Korenr je izveo Novi Pazar, odnosno Adem Ljajić, ali je ponovo dobro reagovao Natho. Nastavlja ofanzivu domaći tim, ako na početku utakmice.

17:07

48. minut: Ljajić šutira, brani Jovanović

Ponovo su bili neoprezni igrači Partizana. Ljajić je fantastično šutirao, lopta je išla u donji desni ugao, ali je Jovanović dobro reagovao.

17:03

46. minut: Počelo je drugo poluvreme, po jedna izmena na obe strane

Treneri Tomislav Sivić i Savo Milošević izvršili su po jednu izmenu. Mujakić je ostao u svlačionici, na teren je ušao Arijaga. Na drugoj strani izašao je Kovačević, a ušao Vidaković.

16:47

45+2.minut: Kraj prvog poluvremena

Novi Pazar je poveo sa 2:0 protiv Partizana, ali su crno-beli u finišu meča golovima Zahida i Kovača uspeli da izjednače na 2.2.

16:47

45. minut: Igraće se još dva minuta

Zbog prekida sa početka utakmice, sudija Milanović pokazao je da se utakmica igra još dva minuta

16:44

43. minut: Zubairu dobija žuti karton

Neoprezan je bio Zubairu, pa je Milanović zbog grubog prekršaja pokazao karton.

16:41

41. minut: Kovač gooool 2:2

Fantastično je Stefan Kovač šutirao sa sedamnaest metara, posle proigravanja Natha. Ništa tu nije mogao Popović lopta je otišla u donji desni ugao.

16:40

40. minut: Kakva odbrana Popovića

Samo što su pošli sa centra crno-beli su imali priliku za izjednačenje. Ponovo je Zubairu šutirao, ali je fantastično reagovao golman domaćih.

16:38

38. minut: Zubairu goool - 2:1

Posle pokušaja, Jovanovića, Natha, lopta je došla do Zubairua, koji je na kraju savladao Popovića sa svega nekoliko metara. U prethodne dve situacije odlično je reagovao golman Novog Pazara.

16:36

36. minut: Žuti karton za Đorđa Jovanovića

Simulirao je prekršaj za penal Đorđe Jovanović, a sudija Milanović mu je pokazao žuti karton.

16:34

34. minut: Bolja igra Novog Pazara

Mnogo bolje igraju domaći, svaki napad Partizana uspevaju Ljajić i durgovi da osujete pred šesnaestercom. Kalulu je želeo sve sam iskosa sa leve strane, međutim pročitali su ga domaći.

16:32

31. minut: Ljajić izvodi korner, Bačkulja preko gola

Konstantno je Novi Pazar u napadu, a dva vezana kornera, izveo je Adem Ljajić. Partizan ne uspeva nikako da pronađe svoju igru. Pokušao je Bačkulja posle kornera, međutim šutirao je iznad gola.

16:28

27. minut: Pokušaj Natha

Posle centaršuta Kalulua i dodavanja Ovusua za Natha, pokušao je iskusni vezista da iznenadi Popovića, ali je golman Novog Pazara dobro reagovao.

16:21

21. minut: Goool Bojat 2:0

Novi Pazar vodi sa 2:0, strelac je Bojat. Ostao je sam na desnoj strani igrač Novog Pazara, imao je dovoljno vremena da se namesti i šurtne u bliži ugao golmana Jovanovića.

16:16

16. minut: Goool Uroš Đuranović

Posle dodavanja Mesarovića, Đuranović je ostao sam na jedanaest metara i savladao golmana Jovanovića. Vodi Novi Pazar

16:07

8. minutu: Partizan napada

Crno-beli konstantno napadaju, ali bez konketnog učinka

16:06

6. minut: Utakmica je nastavljena

Sudija Miloš Milanović odlučio je da se utakmica nastavi posle dva minuta prekida

16:04

4.minut: Prekid utakmice

Prekunuta je utakmica u Novom Pazaru, zbog protesta navijača Novog Pazara.

16:00

Utakmica je počela

Utakmica na stadionu Novog Pazara je počela, početni udarac imaju domaći.

15:56

Prazne tribine u Novom Pazaru

Utakmica u Novom Pazaru, igra se pred praznim tribinama zbog kazne domaćina od strane Disciplinske komisije FSS.