Jedinstvo odolevao 70 minuta, ali TSC slavio na kvalitet

06.10.2024 22:54
Aleksandar Ćirković je propustio niz prilika MN Press
Aleksandar Ćirković je propustio niz prilika

TSC je 70 minuta lomio Jedinstvo i uspeo je da ga slomi u finišu 2:0 (0:0) u 11. kolu Mozzart bet Superlige  za zadovoljstvo svih u BAčkoj Topoli na reprezentativnoj pauzi. Gosti su odolevali 70 minuta, onda načini dve greške što domaćin nije propustio da iskoristi.

Bačkopalančani su odigrali veoma dobru utakmicu u Almatiju protiv Astane, nije imao sreće da izbegne poraz (tri puta pogađali okvir gola), pa se taj umor od evropskom meča i puta osetio na početku duela sa Jedinstvom.

Gosti sa Uba su u 12. minutu postigli i gol preko Pereza, ali on je bio poništen zbog ofsajda. Već od 20 minuta domačin je preuzeo igru u svoje ruke, nizali su se pokušaji Ćirkovića, Radojevića, Jovanovića, ali golman Vukašin Jovanović je imao nekoliko odličnih intervencija.

Napadao je TSC i u nastavku, propuštao prilike, da bi do gola stigao greškom Jordanije koji je izgubio loptu na 20 metara od gola, a Prestižu nije bilo teško da matira Vukašina Jovanovića.

Osetili su domaćini priliku da dodatno pritisnu gosta i završe meč, Mihajlo Banjac je pogodio posle pet minuta i tu je pobednik bio rešen.