Krstić golom u nadoknadi zaledio Pazarce u Kruševcu

06.10.2024 16:00
Filip Krstić, strelac za Napredak MN Press
Filip Krstić, strelac za Napredak

Već je polako publika počela da napušta tribine stadiona u Kruševcu, kada je pao pobedonosni gol. Filip Krstić je Napretku doneo tri boda protiv Novog Pazara pogodkom u drugom minutu nadoknade.

Marijanović je izveo korner, lopta se odbila do Krstića, koji je volej udarcem savladao golmana Popovića - 2:1.

Inače, bolju igru u prvom poluvremenu Novi Pazar je krunisao golom u 45. minutu. Opet je u glavnoj ulozi bio Adem Ljajić. Fantastično je vezista plavo-belih prošao po levoj strani, a zatim je poslao preeciznu loptu u šesnaesterac Napretka gde je na pravom mestu bio Antvi i sa dva metra smestio loptu u mreežu 0:1.

Radost gostiju nije dugo trajala, jer su praktično na "izlasku iz svlačionice" primili gol za izjednačenje. Fantastičan gol dao je Nebojša Bastajić posle slobodnog udaarca, sa ivici šesnaesterca, ništa tu nije mogao golman Novog Pazara - 1:1.

Preuzili su inicijativu od primljenog gola igrači Novog Pazara, dobru šansu propustio je Adem Ljaić u 61. minutu, zatim su Vidaković i Antvi mogli da vraate prednost svom timu, ali nije se dao golman Balević.

Imao je i Napredak prilike. Marjanović je fantastično pronašao Obradovića pred golom Novog Pazara, ali je ovaj sa samo dva metara šutirao preko gola.

Utakmica je inače obilovala grubim startovima, pa je sudija Lazar Lukić pokazao čak osam  žutih kartona.