(UŽIVO) Partizan – Tekstilac 1:1: Počelo je drugo pluvreme, prvo je bilo izuzetno uzbudljivo

05.10.2024 19:39
Detalj sa meča Partizan - Tekstilac MN Press
Detalj sa meča Partizan - Tekstilac

Prvi ispit u drugom mandatu na klupi Partizana, Savo Milošević imaće ove subote u Humskoj, gde u okviru 11. kola Mozzart Bet Superlige gostuje Tekstilac.

Crno-beli su prošle nedelje prekinuli seriju loših rezultata, ali tada kao šef stručnog štaba vicešampiona Srbije nije sedeo nekadašnji golgeter već Branko Vukašinović koji je u tom trenutku predstavljao samo prelazno rešenje nakon odlaska Aleksandra Stanojevića.

Partizan - Tekstilac 1:1

Beograd. Stadion: Partizana. Sudija: Predrag Janjuš. Strelci: Zubairu 41 - Davidović 45p
PARTIZAN: Jovanović, Filipović, Ilić, Mujakić, Antić, Ovusu, Natho, Zahid, Grimaldo, Jovanović, Zubairu.
TEKSTILAC: Brać, Luković, Marjanović, Marčić, Ukačukvu, Stojanović, Sredoević, Jočić, Davidović, Skrobanja, Kondžić.

(UŽIVO) Partizan - Tekstilac 1:1

19:44

49. MINUT: Partizan krenuo silovito

Odmah je Partizan krenuo agresivno ka golu rivala, ali ne uspevaju igrači srpskog vicešampiona da dođu u izgednu priliku za postizanje pogotka, a jedan od razloga tome je i klizav teren u Humskoj.

19:39

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme u Humskoj.

Ovoga puta, prvi su sa centra krenuli igrači Partizana.

19:27

KRAJ POLUVREMENA

Iza nas je izuzetno zanimljivo poluvreme u kojem je viđeno mnogo uzbuđenja i posle kojeg je sve kao i na početku susreta, mada je domaći sastav bnio bolji protivnik.

19:25

45. MINUT: Zubairu vratio prednost, ali VAR poništava taj gol

Uzbidljiva završnica prvog poluvrmena u Humskoj.

Odmah nakon izjednačenja gostiju Partizan je uspeo da vrati prednost, ali je nakon višeminutne provere u VAR sobi taj pogodak poništen zbog ofsajda napadača crno-belih.

19:22

45. MINUT: GOOOOL - Tekstilac izjednačio

Igrao je Nikola Antić rukom, nije to vido sudija Janjuš, ali je nakon intervencije iz VAR sobe odlučio da pogleda snimak i pokaže na "belu tačku".

Gosti su to uspeli da iskoriste i poravnali su na 1;1, a strelac je bio Davidović.

19:17

43. MINUT: Veliki, baš veliki promašaj Jovanovića

Mogao je Parttizan sada da udvostruči prednost, da Đorđe Jovanović nije bio sebičan.

Bibars Natho ga je "spojio sa golom", izsšao je sam ispred golmana Braća i umesto da asistira ka Grimaldu na drugom delu kaznenog prostora on je šutirao u čuvara mreže gostiju.

19:14

40. MINUT: Goool - Zuabiru dovodi Parttizan u vođstvo

Konačno su uspeli igrači Partizana da smeste loptu u mrežu gostiju iz Odžaka.

Zahid je uposlio Zabairua koji je uspeo da iskoristi brzinu i postigne drugi gol u dresu crno-belih.

Domaći sastav je zaslužio ovo vođstvo.

19:05

31. MINUT: Sada je priliku imao Tekstilac

Pola sata igr eje bilo potrebno igračima Tekstilca da se oslobode pritiska Partizana i napadnu iz brze kontre.

I malo je nedostajalo da stignu do prednosti, ali su defanzivci crno-belih u dva navrata zaustavili šuteve igrača u crvenim dresovima.

19:01

29. MINUT: Novi promašaj Zahida

Ne traju napadi Tekstilca mnogo. Gosti iz Odžaka gube svoj posed već nakon 10 ili 15 sekundi, ali crno-beli ne uspevaju da materijalizuju što se lopta nalazi kod njih.

Istrčali su igrači Sava Miloševića dobru kontru, u šansi se ponovo našao Gajas Zahid, ali je i ovoga puta loše reagovao.

Činjenica je da se u igri Partizana vidi mnogo više enegrije nego na nekim pređašnjim utakmicama.

18:54

22. MINUT: Partizan konstantno napada

Ne menja se mnogo slika koju gledmao na stadionu u Humskoj.

Partizan je taj koji potpuno kontroliše dešavanja na terenu, crno-beli pritiskaju protivnika i gol, što bi se reklo, "visi u vazduhu".

18:49

15. MINUT: Nova odlična prilika za Zahida

Još jednu priliku je imao Gajas Zahid.

Grimaldo je sjajno "promešao" odbranu gostiju, dodao loptu do Norvežanina koji se našao na ivici kaznenog prostora i šutirao kroz "šumu" protivničkih igrača, a lopta je protutnjala tik pored stative gola tima iz Odžaka.

18:45

11. MINUT: Veliki promašaj Zahida

Lepa akcija Partizana, lopta je došla do Gajasa Zahida koji je bio sam na desetak metara od gola gostuju, ali je šutirao preko prečke.

U igri domaćeg sastava se vidi želja da se dokažu pred novim trenerom.

18:43

9. MINUT: Partizan krenuo agresivno

tekstilac nije odlučio da s ebrani na ovommeču, ali je Partizan od početka nametnuo silovit tempo i gosti iz Odžaka su primornai da se povuku.

U ovom trenutku pada i kiša u Beogradu, pa se igrači klizaju na terenu.

18:37

3. MINUT: Grimaldo proopušta veliku šansu

Mogli su fudbaleri Partizana da povedu nakon manje od tri minuta igre, ali je Grimaldo promašio veliku priliku.

Loptu je sa desne strane ubacio Nikola Antić, ali se novajlija u timu crno-belih nije najbolje snašao.

18:33

Meč je počeo

Meč u Humskoj je počeo.

Prvi su sa centra krenuli fudbaleri Tekstilca.

18:31

Minut ćutanja za Marka Valoka

Pre početka utamice akteri ovog susreta su minutom ćutanja odali počast nedavno preminuloj legendi Partizana Marku Valoku.

18:27

Prvi susret dva riala

Tim iz Odžaka prvi putu klupskoj istoriji igra elitno fudbalsko takmičenje u Srbiji, te stoga i nije izneađenje da se današnja dva rivala nikada do sada nsu sastajala.

17:19

Grimaldo od prvog minuta

Novi šegf stručnog štaba Partizana, Savo Milošević odlučio je da od prvog minuta susreta protiv Tekstilca pruži priliku Grimaldu, koji će u napadu igrati zajendo sa Zubairuom.