Neverovatan meč u Novom Sadu: Radnički poveo u 90', Voša izjednačila u 90+5', penal za nameštanje lopte?!

28.09.2024 22:17
Fudbaleri Vojvodine slave MN Press
Fudbaleri Vojvodine slave

Neverovatan meč smo gledali na "Karađorđu" večeras, gde su fudbaleri Vojvodine i Radničkog iz Niša remizirali rezultatom 3:3 (0:0) u 10. kolu Mozzart bet Superlige Srbije. Ako zanemarimo da smo videli šest golova samo u jednom poluvremenu, može se napraviti zbirka "hajlajtsa" od preostalih situacija na ovoj utakmici.

Pre svega, način na koji su Nišlije došle do svog prvog vođstva na meču. Prethodno je Jusuf Bamidele (52) doneo prednost domaćinu, a izjednačenje je postavio Trivante Stjuart (57). Potom smo videli nešto krajnje nesvakidašnje. Naime, golman Dragan Rosić se u 60. minutu spremao da izvede gol-aut, ali se odlučio da prepusti loptu Seidu Koraću.

Dodao mu je nogom, verovatno misleći da će ovaj mirno namestiti loptu na liniju i ispucati, što je i ovaj pokušao da uradi, ali se onda začuo neočekivani zvižduk. Glavni arbitar na meču, Pavle Ilić, pokazao je na belu tačku za igranje rukom!

Očekivano preneraženi fudbaleri Voše su ušli u raspravu iz koje ništa nisu izvukli, a sa bele tačke je precizan bio Vanja Ilić 61. minutu.

Pri kraju utakmice je u 87. minutu ipak Marko Veličković uspeo da postigne izjednačujući pogodak, a samo tri minuta kasnije, njegov saigrač Đorđe Crnomarković naizgled je doneo sportsku pravdu u Novi Sad vrativši prednost domaćinu.

Međutim, Vojvodini se nije dalo. Ilić je produžio meč pet minuta, i u poslednjem Emburi Jamkam je postavio konačnih 3:3, za kojima će "stara dama" dugo žaliti.

Sve mečeve domaćeg prvenstva možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.