Mozzart bet Superliga Srbije: Novi Pazar konačno pobedio, Damjanovićev TSC raste

28.09.2024 20:10
Fudbaleri Novog Pazara slave MN Press
Fudbaleri Novog Pazara slave

Fudbaleri Novog Pazara savladali su Radnički 1923 na domaćem terenu rezultatom 2:0 (1:0) u 10. kolu Mozzart bet Superlige Srbije i tako prvi put zabeležili pobedu posle četiri kola. Pobeda protiv tima Feđe Dudića mogla bi biti znak kako se u Sandžak konačno vraća (ili prvi put dolazi), forma kakvu su na stadionu kraj Jošanjice očekivali početkom sezone.

Uvodi pogodak na meču postigao je Uroš Đuranović u 29. minutu na asistenciju Rodnija Anvija, dok je pobedu potvrdio u sedmom minutu nadoknade Filip Bačkulja.

Pazarci se uprkos pobedi nalaze u plej-aut zoni sa 11 poena, dok se Kragujevčani nalaze na šestom mestu sa dva boda više u prvenstvu Srbije.

Na drugoj utakmici odigranoj od 18.00 časova, snage su odmerili TSC i Čukarički na Banovom brdu. Bolja je bila ekipa iz Bačke Topole, kojoj su trijumf rezultatom 2:1 (1:1) doneli Aleksandar Ćirković (5) i Ifet Đakovac (56), dok je poraz ublažio Mihajlo Cvetković u 37. minutu.

Da ne bude sve odgovarajuće pridevu prelepo koji se neosnovano neretko vezuje za fudbal, postarali su se crveni kartoni krajem utakmice. Zanimljivo, videli smo po jedan u oba tima. Sa strane "brđana", sebe je izbacio faulom iz igre Sambu Sisoko u 90+5. minutu, a samo tri minuta ranije, isto je učinio i Mateja Đorđević

Sve mečeve domaćeg šampionata možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.