Mirčetič evrogolom doneo tri vredna boda Radničkom protiv Tekstilca

23.09.2024 18:52
Bogdan Mirčetić, strelac gola za Radnički 1923 MN Press
Bogdan Mirčetić, strelac gola za Radnički 1923

Uhvatili su konačno ritam i izabranici Feđe Dudića. Posle ubedljive pobede protiv IMT-a prošle nedelje, u Gornjem Milanovcu, pred praznim tribinama Radnički 1923 je savladao Tekstilac sa 1:0.

Gol odluke pao je već u 8. minutu utakmice. Posle asistencije Bevisa, ostao je sam Mirčetić na jedanaest metara iskosa na desnoj strani. Usledio je precizan šut, a lopta je završila od stative u mreži za 1:0.  Evrogol za pobedu!

Nastavio je Radnički u istom ritmu, a malo je nedostajalo da dođu domaći do prednosti, posle pogođene prečke, ipak pormena do kraja prvog dela utakmice nije bilo.

U drugom poluvremenu Kragujevčani su dodali gas, međutim Bevis je propustio nekoliko dobrih prilika za gol, a tresla se i stativa. Imali su domaći i deset šuteva na gol Tekstilca, međutim lopta nije htela u mrežu.

Pokušao je Dudić da dodatno osveži tim, naročito napad, pa je tako umseto Evandra u 70. minutu na teren ušao Dilan Ortiz, dok je nešto ranije Jankovića zamenio Gluščević. U poslednjih desetak minuta, Tesktilac je pojačao ritam, igralo se češće pred golom Lijeskića, ali se nije dala odbrana Kragujevčana.

Do kraja utakmice nije bilo izglednih prilika za gol pa su bodovi iz Gornjeg Milanovca otišli u Kragujevac. U narednom kolu Radnički 1923 igra u Novom Pazaru, dok je Tekstilac ugostiti Napredak.