Vojvodina rutinirala IMT, Radnički se provukao protiv Spartaka

22.09.2024 21:10
Fudbaleri Vojvodine FOTO TANJUG/ NENAD MIHAJLOVIĆ
Fudbaleri Vojvodine

Fudbaleri Vojvodine nadigrali su na gostujećem terenu ekipu IMT-a 3:0 (0:0) u devetom kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.

Novosađani su imali inicijativu tokom cele utakmice, ali se domaćin dobro branio i na poluvremenu je imao aktivan rezultat.

Nije odustala Vojvodina od svoje ideje u nastavku i za to je brzo nagrađana. Prvo je u 52. minutu Seri pogodio za vođstvo gostiju, onda je Marko Poletanović bio precizan sa bele tačke, a pobedu "stare dame" potpisao je Seri svojim drugim golom na meču.

Dosta interesantnije je bilo u Nišu, gde je Radnički slavio protiv Spartaka 3:2 (2:0).

Iako su domaćini ekspresno poveli golovima Trivantea Stjuarta u sedmom (iz penala) i 11. minutu, Spartak se nije predao.

Subotičani su bili ti koji su kontrolisali ritam utakmice, a u 57. minutu Ilija Babić smanjio je na 2:1, da bi Vojo Ubiparip u 82. šokirao Nišlije i izjednačio - 2:2.

Trgli su se domaćini i već u 86. minutu rezervista Pavle Ivelja matirao je Aleksandra Vulića za tri boda Radničkog.