(KRAJ) OFK Beograd - Partizan (3:2): "Romantičari" do trijumfa u 90+5. minutu!

15.09.2024 19:46
Prilika za OFK Beograd u prvom delu MN Press
Prilika za OFK Beograd u prvom delu

Fudbaleri OFK Beograda dočekuju Partizan na stadionu "Kraljevica" u Zaječaru od 19.00 časova u okviru osmog kola Mozzart bet Superlige Srbije. Ovo će biti prvi susret dve u domaćem prvenstvu posle osam godina, te nas očekuje jedan nedeljni klasik koji nismo videli veoma dugo.

Poslednji put, "romantičari" su bili domaćini i savladali su "parni valjak" sa 2:1 golovima Vladimira Jovovića i Marka Pavlovskog, dok je utešni pogodak za Partizan postigao Darko Brašanac. S obzirom na formu u kojoj se plavo-beli nalaze (četvrti na tabeli), teško bi iznenađenje bilo da tim Sima Krunića "otkine" bodove posrnulom Partizanu koji ne zna za trijumf od početka avgusta.

Meč možete pratiti na kanalu Arena 1 Premium.

OFK Beograd - Partizan 3:2 (1:2)

Zaječar

Stadion: Kraljevica

Sudija: Milan Stefanović (Beograd)

Strelci: Ovusu (18), Paločević (84), Stojiljković (90+5)- Filipović (15), Zubairu (40)

OFK Beograd : Popović - Gobeljić (od 88, Lazić), Vukičević, Đermanović, Anan - Ado, Paločević - Ovusu (od 88 Momčilović), Knežević (od 90+3 Stanojlović), Cvetković (od 61, Mituljikić) - Vlajte (od 62, Stojiljković) Trener: Simo Krunić.

Partizan: A. Jovanović - Filipović, Ilić, Mujakić, Jurčević - Kovač (od 86 Nikolić), Natho (od 79, Šćekić) - Goh (od 64, Arijaga), Zahid, Zubairu - Kalulu. Trener: Aleksandar Stanojević.

(UŽIVO) OFK Beograd - Partizan

15.09.2024. 20:57

KRAJ UTAKMICE!

Spektakularni trijumf OFK Beograda!

15.09.2024. 20:55

90+5. minut - VODI OFK BEOGRAD!

Katastrofalna greška Nihada Mujakića i sjajno spasavanje Aleksandra Jovanovića, koji je dva puta spasao Partizan. Ipak, treći put nije mogao. Nikola Mituljikić je porturio loptu do Stojiljkovića, kojji je uhvatio Jurčevića na krivoj nozi i neometano savladao golmana Partiazna na vetrometini.

15.09.2024. 20:45

86. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Paločević po sredini za novo izjednačenje!

Po sredini je pucao, i savladao svog imenjaka Aleksandar Paločević!

15.09.2024. 20:44

85. minut - PENAL ZA OFK!

Neoprezan je bio Jurčević prilikom udarca jednog fudbalera OFK, i igrao je rukom. Izgleda da će biti penal za Karaburce.

15.09.2024. 20:37

77. minut - Plavo-beli su prilično visoko

Odbrana "romantičara" stoji izrazito visoko, što omogućava Partizanu da prilično lako dođe do tranzicije. Čak dva puta u dva miuta je Natho razigrao pasevima u prostor svoje saigrače - jednom Jurčevića, i jednom Jovanovića, i u oba navrata smo videli lošu reakciju pri završnici.

15.09.2024. 20:25

66. minut - Nova prilika za Karaburce

Okliznuo se Kervin Arijaga, što je omogućilo Nikoli Mituljikiću (zamenio Aleksandra Cvetkovića) da pokuša sa upošljavanjem Filipa Stojiljkovića (zamenio Gleofila Vlajtera). Ipak, u poslednjem trenutku je vanrednu priliku u nastajnju sprečio Aleksandar Filipović.

#VMS_Highlightscm13wtd310001356rmlf1mcqy{width:100%;display:flex;align-items: center;justify-content: center;}@media (max-width: 760px) {#VMS_Highlightscm13wtd310001356rmlf1mcqy> div{width:calc(95vw - 30px) !important;height: calc((95vw - 30px) * 9 / 16) !important;}}

15.09.2024. 20:23

63. minut - Budi se i OFK

Dobio je Kneževič priliku da se oproba. Trčao je po desnoj strani, ali je suviše slabo i neprecizno šutirao. Može se reći i da je otišao previše iskosa. Svakako, ponovo gledamo onaj atomski fudbal iz prvog dela...

15.09.2024. 20:21

60. minut - Sada i Zahid preti!

Trenutno izgleda kao da Partizan gubi i juri rezultat. Ponovo je Natho bio loš po odbranu OFK Beograda. Uspeo je da doturi pas Zahidu, a potom odvuče protrčavanjem čuvare, što je Norvežaninu dalo prostora za udarac. Može se reći da se propisno obrukao, s obzirom da su ovo njegove pozicije...

15.09.2024. 20:19

59. minut - Kakva šansa za Jovanovića!

Manje od minuta u igri je bilo dovoljno Jovanoviću da uzbudi publiku. Naravno, većinski je delo Bibrasa Natha koji ga je uposlio. Međutim, bivšeg napadača Čukaričkog je Popović vanrednom reakcijom sprečio da dođe do četvrtog gola u SLS.

15.09.2024. 20:18

58. minut - Promene u crno-belom

Zubairua su stegli grčevi, tako da će Stanojević iz predostrožnosti ubaciti Trifunovića. Umesto relativno bezopasnog Kalulua, kao nova pretnja po Popovićev gol ulazi Jovanović Đorđe.

15.09.2024. 20:12

53. minut - Crno-belima se ne žuri...

Lagano je Partizan otvorio drugi deo igre, svestan da nema potrebe za žurbom sada kada ima rezultat. Sa druge strane, treba očekivati opasniji OFK Beograd. Edmond Ado je zaradio žuti karton tri minuta od početka poluvremena.

15.09.2024. 20:06

Počinje drugi deo!

Lopta je za Partizan. U igri crno-belih će ponovo bledog Goha zameniti Kervin Arijaga.

15.09.2024. 19:46

Kraj prvog dela!

Kakav meč! Bez mnogo prekida (o čemu svedoči nadoknada od samo jednog minuta), tečno i pre svega efikasno. Već u 15. minutu je goleadu otvorio Aleksandar Filipović na centaršut Ibrahima Zubairua. Međutim, samo tri minuta kasnije Samjuel Ovusu donosi izjednačenje vanrednom "kiflom" preko Aleksandra Jovanovića. Imao je Partizan i prilike preko Kalulua u dva navrata, ali je izjednačujuć gol postigao Zubairu na vanrednu loptu Bibrasa Natha u prostor. Umalo je Ovusu slučajno ponovo doneo izjednačenje tri minuta kasnije, ali je golman "parnog valjka" ovaj put spremno čekao i odbio opasnost. Sve u svemu brza, zanimljiva i ujednačena utakmica na "Kraljevici", a nesumnjivo da nas nešto slično čeka i u nastavku.

15.09.2024. 19:43

43. minut - Umalo replika 18. minuta...

I ponovo Samjuel Ovusu. Sada je pokušao da centrira sa slične pozicije sa koje je dao gol, a lopta je nekako pala u šesnesterac. Srećom po crno-bele, Jovanović je bio oprezan i uspeo je izbiti pesnicom uz paradu, prilično nezgodnu skočicu fudbalera OFK Beograda.

15.09.2024. 20:11

Pogledajte drugi gol crno-belih!

15.09.2024. 19:40

40. minut - GOOOOOOOOOOOOL! ZUBAIRUUUUUUU!

Pre svega, pogodak je orkestrirao Bibras Natho. Samo jedna lakša duga lopta u prostor za Ibrahima Zubairua, bila je dovoljna da nekadašnji igrač Jedinstva prodre po desnoj strani i savlada Balšu Popovića. Motor je Natha, a Zuba egzekutor. Mora se i istaći da je Ebenezer Anan dosta kasnio u jurnjavi za mladim krilnim napadačem.

15.09.2024. 19:36

36. minut - Ado tiho ubija igru Partizana

Možda neprimetno na prvi pogled, ali pri boljem uvidu jasno postaje koliko Edmond Ado znači igri OFK Beograda. Kada je lopta kod njega, svi su svesni da je sigurna. Polako se zagradi, okrene, a kada je i izgubi, to nejčešće znači faul. Njegova sigurnost na lopti i Paločevićeva kreativnost veoma lako mogu doneti prevagu u veznom redu.

15.09.2024. 19:34

34. minut - Udarac Zahida

Smirili su tempo fudbaleri OFK Beograda, što im je i bio cilj posle izjednačenja. Sada smo videli pokušaj Gajasa Zahida sa distance, koji je Popović olako prihvatio na grudi.

15.09.2024. 19:30

Pogledajte gol OFK Beograda!

15.09.2024. 19:27

26. minut - Sporna situacija

Novu vanrednu priliku imao je Partizan. Goh je uputio oštar pas u kazneni prostor sa levog boka. Propustio je loptu Zubairu, a u padu ju je zahvatio Kalulu, koji je udarac poslao na "parking". Ipak, postavlja se pitanje da li je reprezentativac DR Konga povučen i tako ometen prilikom pokušaja... Procenite sami.

15.09.2024. 19:24

Pogledajte gol Partizana!

15.09.2024. 19:21

21. minut - Partizan traži priliku preko Kalulua...

Dobio je odličnu loptu od povratnika Mihajla Ilića sa svoje polovine u prostor, i pokušao da prevari Balšu Popovića, ali je ovaj uspeo da je potkači taman dovoljno da Đermanović dobije priliku za ispucavanje lopte u korner. Još jedna slaba reakcija Kalulua za koju se može očekivati da bije Mateus Saldanja pretvorio u gol.

15.09.2024. 19:18

18. minut - EVO GOLAAAAAAAAAAA! "Romantičari" odmah izjednačuju!

Pitanje da li je klupa Partizana imala vremena da se smesti posle slavlja, a OFK je već savladao Aleksandra Jovanovića! Prošlo je jedva tri minuta, a Samjuel Ovusu je prošao po levoj strani, izvukao se na šut pored letargičnog i usporenog Jurčevića, a onda sjajnom "kiflom" uradio ovo što mnogi nisu umeli - prevario golmana crno-belih.

15.09.2024. 19:15

15. minut - GOOOOOOOOL! Vodi Partizan!

Nemoćan je bio Balša Popović. Jeste preuranjeno izleteo, ali i da je bio na liniji teško da bi imao ikakve šanse. Centrirao je Ibrahim Zubairu, prebacio Vukićevića, a glavom je neometano i silovito loptu u mrežu smestio Aleksandar Filipović za vođstvo crno-belih.

15.09.2024. 19:13

12. minut - Umalo vođstvo Partizana!

Koliko su sada blizu bili crno-beli! Dobio je vanrednu loptu Zubairu od Natha, ali je još jednom pokazao da mora raditi na završnici. Izbio mu je loptu Đermanović, a onda je naleteo Kalulu, kome je Anan izblokirao udarac, upućen neometano iz odlične pozicije. Očekuje nas uzbudljiv meč prema prikazanom do sada...

15.09.2024. 19:11

11. minut - Napada i OFK

Čekaju svoju šansu iz tranzicije "romantičari". Ovaj put je Filip Knežević pokušao sam da pretrči centralne bekove Partizana, ali se spetljao. Na kraju je OFK dobio korner, koji je izveo Paločević, a solidno se glavom oprobao Vukićević, ali je lopta otišla preko gola.

15.09.2024. 19:06

6. minut - Slobodan udarac za Partizan

Prekršaj je napravio Samjuel Ovusu u opasnoj zoni, a Natho je ubacio nezgodnu loptu koja je pala u šesnesterac. Ipak, uspeli su plavo-beli da otklone opasnost.

15.09.2024. 18:57