(KRAJ) Radnički 1923 - Crvena zvezda (0:1): Ivanić doneo pobedu!

01.09.2024 20:45
Piter Olajinka u duelu MN Press
Piter Olajinka u duelu

Fudbaleri Crvene zvezde danas će od 19.00 časova (Arena 1 Premiumgostovati Radničkom 1923 na stadionu "Metalca", u prvoj superligaškoj utakmici posle skoro dve nedelje. Klub iz Ljutice Bogdana je odložio jedan meč zbog okršaja sa Bode Glimtom, a kada je primarni cilj plasmana u Ligu šampiona ostvaren, može se preći na ispunjavanje obaveza u domaćem šampionatu.

Ekipa Vladana Milojevića je u velikom naboju, a očekuje se da danas to i potvrde pobedom protiv još jednog srpskog tima koji se takmičio u evropskim kvalifikacijama ove sezone  (doduše bez uspeha). Srpski stručnjak će verovatno moći da računa na sve svoje pulene, a jedini pod znakom pitanja je In-Beom Hvang, čiji je odlazni transfer u poodmakloj fazi.

Sve utakmice domaćeg šampiona možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.

Radnički 1923 - Crvena zvezda 0:1 (0:0)

Gornji Milanovac

Stadion Metalca

Sudija: Milan Ilić

Strelci: Ivanić 85

RADNIČKI 1923 (4-2-3-1): Lijeskić – Ćosić, Zeljković, Mitrović, Dadić (od 67. Adžić) – Ristić, Enlandu (od 67. Bulatović) – Mirčetić (od 64. Gluščević), Ben Hasin (od 46. Dilan Ortiz), Bevis – Evandro (od 77. Turej);

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): M. Ilić – Mimović, Điga, Drkušić (od 46. Spajić), Seol - Elšnik, Dalsio – Olajinka (od 61. Ivanić), L. Ilić, Puma Rodrigez (od 72. Rodrigez) – Duarte (od 61. Endijaje)

(UŽIVO) Radnički 1923 - Crvena zvezda

01.09.2024. 21:10

Kraj utakmice

Zvezda je izborila trijumf na kraju!

01.09.2024. 20:46

85. minut - GOOOOOOOOOOL! Ivanić donosi prednost Zvezdi!

Nije izdržao pritisak Radnički. Odmah se po Gluščevićevom izlasku osetila brojčana nadmoć Zvezde, a pritisak je urodio plodom u 85. minutu, kada je Mirko Ivanić snažnim udarcem sa ivice kaznenog doneo prednost svojoj ekipi.

01.09.2024. 20:38

77. minut - Crveni u ekipi Radničkog!

Crveni karton dobio je fudbaler Kragujevčana Matija Gluščević, koji je ušao tek pre nekih 10 minuta. Prvo je neoprezno startovao nad Milsonom, a potom mu je usled prigovora uručena karta za svlačionicu. Ovo može promeniti tok utakmice...

01.09.2024. 20:28

68. minut - Prekidi, prekidi, prekidi...

Nema koherentne i kontinuirane igre u Milanovcu. Kada navijači dopuste ples na terenu, medicinski razlozi utiču da se ponovo zaustavi. Sada je Lijeskić imao manju koliziju sa Lukom Ilićem, zbog čega mu je ukazana pomoć.

01.09.2024. 20:20

60. minut - Bez ispaljenog metka u nastavku

Obe ekipe su prilično bezopasne u nastavku. Sem par prodora po boku, ništa konkretno nismo videli od Beograđana, odnosno Kragujevčana.

01.09.2024. 20:07

Ponovo prekid utakmice!

Igra je prekinuta zbog bakljade navijača Zvezde, koji sada ubacuju zapaljene predmete na teren....

Drkušić van igre

Nadamo se da nije u pitanju problem zbog pucanja petarde pred njegovim nogama. Slovenački reprezentativac neće nastaviti meč, a umesto njega ulazi Spajić!

01.09.2024. 20:04

Nastavlja se meč!

Lopta je za fudbalere Radničkog.

01.09.2024. 19:49

Poluvreme!

Tek dva minuta je dodao sudija u prvom delu igre, a zaista više nije ni bilo neophodno. Prilično spor meč sa malo šansi smo pratili u prvom delu igre. Najbolju šansu je imao Vanja Drkušić, kada je glavom pomalo srećom vođen, uspeo da umalo lobuje Lijeskića koji se izvio najviše što može i spasio svoj tim.

Na kraju, ostaje egal utakmica pred nastavak, u kome treba očekivati da se pojača tempo, a i rezultat na semaforu.

01.09.2024. 19:45

45. minut - Kratak prekid zbog petarde na terenu

Petarda bačena sa tribina je eksplodirala tačno ispred Vanje Drkušića... Moglo je biti ovo vrlo opasno. Prilično je uzavrela atmosfera u Gornjem Milanovcu.

01.09.2024. 19:41

41. minut - Ilić loše iz slobodnog udarca

Sa nekih 20-ak metara od gola se oprobao nekadašnji igrač TSC, ali je bio vrlo neprecizan. Delovalo je da bi pozicija možda više odgovarala Elšniku, ali sada je sa time gotovo...

01.09.2024. 19:36

37. minut - Zvezda polako postaje opasnija

Ovaj put je Điga pokušao da savlada Lijeskića glavom, ali je zamalo bio neprecizan. Potom je u narednoj akciji odbrana Radničkog "prodala" loptu, a sam je pred golmana Kragujevčana izašao Dalsio. Ipak, Lijeskić je i ovo odbranio!

01.09.2024. 19:32

32.minut - Drkušić glavom!

Nezgodan centaršut iz kornera je završio na glavi debitanta na ovoj utakmici. On je uspeo da je zahvati nezgodno, i lopta je zamalo lobovala Lijeskića, ali je ovaj uspeo da je izbaci u novi korner.

01.09.2024. 19:26

26. minut - Udarac Seola

I dalje opasnije prilike nismo videli. Samo je Elšnik jednom pokušao van kaznenog, i bio uveliko neprecizan, da bi deset minuta kasnije isto pokušao Seol, koji je bio znantno bolji, zbog čega je i dobio korner po odbrani Lijeskića.

01.09.2024. 19:15

15. minut - Bez šansi trenutno

Iako je ritam meča prilično respektabilan, šanse u prvih 15 minuta izostaju. Radnički je prilično zategnut pozadi, i u tranziciji uvek nekoliko igrača spremno čeka kontru. Videćemo koliko će moći držati ovaj nivo koncentracije.

01.09.2024. 19:07

7. minut - velika poseta na meču!

Golmani za sada miruju, ali je na tribinama prava žurka. Čitava istočna tribina stadiona Metalca je ispunjena navijčima Zvezde, koji su u velikom broju došli da podrže klub posle uspeha u Evropi.

01.09.2024. 18:59