Železničar opet pobeđuje: OFK Beograd u finišu slomio otpor Napretka

31.08.2024 22:28
Fudbaleri Železničara, osvojili tri boda protiv Spartaka MN Press
Fudbaleri Železničara, osvojili tri boda protiv Spartaka

U dve poslednje subotnje utakmice sedmog kola Mozzart Bet Superlige Srbije, u jednoj se radovao domaći a u drugoj gostujući tim, s tim što je Železničar, pred svojim navijačima, na vreme slomio otpor Spartaka - 2:0, a OFK Beograd to, u Lazarevcu, učinio tek u foto-finišu duela sa Napretkom - 1:3 (1:0).

Pančevci su posle poraza od niškog Radničkog u prošloj rundi ponovo u pozitivnom ritmu, a Subotičane su savladali golovima Mitrovića u 19. i Ezea u 65. minutu. Taman za miran odlazak na dvonedeljnu prvenstvenu pauzu.

Na drugom terenu viđeno je više drame i neizvesnosti, a taman kada se činilo da će rivali na ravne časti podeliti "plen", beogradski povratnik u elitu je dobio penal, a Paločević bio nepogrešiv sa bele tačke u zadnjem minutu regularnog dela.

Pre toga su "čarapani" poveli preko Krstića (41), da bi Vlajter u nastavku (61) nagovestio rezultatski preokret. Na kraju je i Stanojlović oprobao šut i u zadnji čas uspeo da dopiše svoje ime na listu strelaca (90+9).