(VIDEO) Čak osam golova u Zaječaru: OFK Beograd poražen od Radničkog 1923

25.08.2024 20:57
Bevis je bio strelac gola za Radnički 1923 MN Press
Bevis je bio strelac gola za Radnički 1923

E, ovo je fudbal koji vraća publiku na stadione. OFK Beograd i Radnički 1923 odigrali su odličnu utakmicu u Zaječaru, a pobedio je gost iz Kragujevca u šestom kolu Mozzart bet Superlige uz goleadu - 3:5 (2:3).

Kakva goleada u Zaječaru i to samo u prvih 45 minuta. Ušli su i OFK Beograd i Radnički 1923 sa namerom da odigraju na gol više i najviše su profitirali gledaoci jer su videli sijaset dobrih akcija, prilika i čak pet golova - jedan više u mreži "romantičara" 2:3.

Prvi su "oroz" povukli formalni domačini sa Stare Karaburme. Cvetković je primio dobar dubinski pas, zaobišao golmana i pogodio mrežu.

A, onda je usledio rafal gostiju iz Kragujevca. Imali su mnogo sreće da kazne pomalo i nespretne intervencije u odbrani OFK Beograda (Šerbečić i Ortiz), da bi onda pokazali realizaciju tranzicije kao prošle sezone. Ćosić je asistirao Ben Hasinu za 1:3.

Međutim, mladi tim "romantičara" ima u timu i iskusne majstore fudbala. Aleksandar Paločević je primio loptu na 18 metara i onda podsetio navijače kakvu levicu ima.

Napali su "romantičari" od starta drugog poluvremena, Kahvić, Cvetković i Stanojlović su propuštali prilike, da bi posle uigranom kornera Evandro uvečao prednost Radničkog.

Nisu se predavali izbranici trenera Sima Krunića, posle kornera je Aleksandar Kahvić u 61. minutu opet "zakuvao meč". Međutim, odbrana OFK Beograda nije imala odbranu od kontri Kragujevčana.

Posle sjajne akcije Bevis je pogodio za 3:5!

Napadao je OFK Beograd do kraja, Vlijter je promašio zicer u 88. minutu. Posle toga, gosti su uspeli da privedu meč kraju i osvoje velika tri boda.