IMT sa igračem više slavio protiv Jedinstva, Krstić režirao pobedu

24.08.2024 23:05
Nikola Krstić, dvostruki strelac MN Press
Nikola Krstić, dvostruki strelac

Jedinstvo je zaabeležilo i šesti poraz u debi sezoni u elitnom rangu takmičenja, bodove sa Uba odneo je IMT. Domćin je u ranoj fazi utakmice ostao sa igračem manje, što je bio veliki hendikep za Jedinstvo.

U 18. minutu sudija Danilo Nikolić pokazao je crveni karton Marku Mitroviću, a pre toga su "taktoristi" došli do prednosti. Oboren je Lebi u šesnaestercu Jedinstva, nije bilo dileme za glavnog sudiju. Odmah je pokazao na belu tačku, a siguran reaalizator bio je Kur.

Nije to obeshrabrilo domaće, koji su već u 17. minutu došli do izjednačenja, preko Damjanovića. Marko Mitrović je izveo korner, a najbolji u skoku bio je pomenuti igrač koji je glavom zahvatio loptu i poslao je iza leđa Belića.

I onda je usledio ključan detalj na meču. Mitrović je naapravio prekrišaj na sredini terena, ostao je da leži na travi igrač IMT-a, a Danilo Nikolić je pokazao put u svlačionicu asistentu kod izjednačujućeg gola za domaće.

Brzo su "traktoristi#" došli do neove prednosti. Lebi je centrirao sa desne strane, a Krstić sa metar pogodio mrežu domaćih. Isti igrač bio je strelaac deset minuta kasnije, pa su gosti otišli na odmor sa dva gola prednosti.
Nisu u Jednistvu želeli da polože oružje bez borbe, pa je tako u Aćimović u 58. minutu, posle centaršuta Dimitrića sproveo loptu u mrežu za 2:3.

Za preokret i drugi bod u Superligi, Jedinstvo ipak nije imalo snage, pa su bodovi otišli u Beograd.