Železničar treći put, ove sezone, odneo sve sa talona: IMT još bez pobede

18.08.2024 21:42
Marko Savić ima uspeha sa Železničarom MN Press
Marko Savić ima uspeha sa Železničarom

„Puno poštovanje kolegama u suprotnom taboru, ali što se mene tiče najbolji akter meča bio je glavni sudija“, kratko je rekao Đorđević i završio izlaganje.Fudbaleri Železničara stigli su već do treće pobede u novom izdanju Mozzart Bet Superlige Srbije, pošto su večeras, u meču 5. kola, slavili u duelu prošlogodišnjih debitanata u elitnom društvu IMT - 2:1 (1:1).

U meču prilično izjednačenih snaga, tas je prevagnuo na stranu s(p)retnije domaće ekipe, koja se prva radovala golu u svom Pančevu. I to spektakularnom!

Mladi Matija Mitrović nišanio je iz slobodnjaka izvan šesnaesterca "traktordžija" i odapeo fantastično preciznu strelu u bliži ugao nemoćnog Nemanje Belića u 12. minutu.

Beograđani su reagovali tek u finišu prvog poluvremena, pošto se Nikola Krstić najbolje snašao u opštem metežu nakon prekida, a deo zasluga ide i asistentu Siniši Popoviću (41).

Tim Marka Savića nije hteo ipak da ne iskoristi prednost domaćeg terena i dopusti rivalu premijernu prvenstvenu pobedu u sezoni 2024/25, pa je Marko Ćurić, na dodavanje Stefana Cvetkovića, postavio konačan rezultat.

Bunili su se igrači IMT-a, smatrajući da je lopta u zadnji čas izbačena sa gol linije, ali sudija nije video ništa sporno u toj situaciji (71).

Trener goistiju Milan Đorđević je imao samo jednu rečenicu kao komentar posle meča. Za TV Arena sport je ovako prokomentarisao meč:

"Puno poštovanje kolegama u suprotnom taboru, ali što se mene tiče najbolji akter meča bio je glavni sudija"...