(KRAJ, VIDEO) Crvena zvezda - Novi Pazar 4:1: Rascucali ste stranci

10.08.2024 21:57
Seol je postigao prvenac u dresu Zvezde MN Press
Seol je postigao prvenac u dresu Zvezde

Crvena zvezda igra sa Novim Pazarom u četvrtom kolu Mozzart bet Superlige, ali misli i na plej-of UEFA Lige šampiona gde će 20. i 28. avgusta igrati protiv pobednika duela Jagielonija - Bodo/Glimt (prvi meč 0:1).

Trener Vladan Milojević će protiv Pazaraca imati prvi od dva filtera za konačan sastav kojim će pokušati da se četvrti put domogne elitnog evropskog takmičenja. Novajlije Milson i Elšnik su debitovali golovima protiv Tekstilca, ali Novi Pazar se u poslednje dve sezone pokazao kao veoma neugodan rival na stadionu "Rajko Mitić". Klub su napustili Srđan Mijailović, Uroš Kabić, te Uroš Sremčević. Milojević je poslao Milsona i Elšnika, kao i Duartea od starta na teren, Šerifa Ndijaja nema ni u protokolu, kao i Milana Rodića.

Pretprošle sezone su stigli do remija, a prošle sezone su bili poraženi 2:1, ali u meču u kome su pokazali da su kao klub i tim znatno napredovali.

Crvena zvezda - Novi Pazar 4:1 (1:0)

Stadion: Rajko Mitić.
Sudija: Nikola Radaković.
Strelci: Seol u 9, Bruno Duarte u 60, Elšnik u 80, Puma Rodrigez za Zvezdu, a Opara u 51. minutu za Novi Pazar.

CRVENA ZVEZDA: M. Ilić -  Stojić (od 46. Mimović), Spajić, Leković (od 46. Điga), Seol - Hvang, Elšnik - Prucev (od 46. Puma Rodrigez), Ivanić (od 85. L. Ilić), Milson (od 66. Olanjinka) - Duarte.

NOVI PAZAR: Pajović - Bojat (od 75. Lakićević), Mršić, Bačkulja, Bjeličić, Miletić - Adešina (od 55. Alić), Islamović (od 64. Mesarović) - Antvi (od 75. Živojinović), Ljajić - Opara (od 64. Zličić).

(UŽIVO) Crvena zvezda - Novi Pazar

10.08.2024. 21:56

Kraj utakmice, pobeda Zvezde 4:1

Kraj utakmice, pobeda Zvezde 4:1. Nije igra bila tako ubedljiva koliko rezultat.

10.08.2024. 21:53

86. minut: GOOOL! Zvezda vodi 4:1, strelac Puma Rodrigez

Aisstencija, pa gol. Puma Rodirigez je sačekao cenatršut Olanjinke na drugoj stativi i glavom pogodio mrežu.

10.08.2024. 21:46

80. minut: GOOOL! Zvezda vodi 3:1, strelac Elšnik

Golčina Seola, pa još jedna sa 25 metara od strane Timija Maksa Elšnika. Slovenac je na drugom meču postigao drugi gol, levicom je skinuo paučinu iz mreže.

10.08.2024. 21:32

68. minut: Šansa za Olanjinku

Vratio se Olanjinka u tim Zvezde i odmah je pokazao koliko znači ovom timu. Napravio je jednu priliku, pa šutirao tik iznad prečke.

10.08.2024. 21:26

60. minut: GOOOL! Vodi Zvezda 2:1, strelac Bruno Duarte

Savršen ulazni centrašut Pume Rodrigeza i elegantna skok Bruna Duartea za vođstvo Zvezde. Četvrti gol novog napadača u sezoni.

#VMS_Highlightsclzoj1zht0000356rii9d4sbe{width:100%;display:flex;align-items: center;justify-content: center;}@media (max-width: 760px) {#VMS_Highlightsclzoj1zht0000356rii9d4sbe> div{width:calc(95vw - 30px) !important;height: calc((95vw - 30px) * 9 / 16) !important;}}

10.08.2024. 21:17

51. minut: GOOOL! Novi Pazar izjednačuje na 1:1, strelac Opara

Odlična akcija gostiju, Antvi je petom ostavio loptu za Oparu koji je sa 11-12 metara pogodio mrežu. Zvezda - Novi Pazar 1:1.

#VMS_Highlightsclzoiqlir0000356r9vfhpmkd{width:100%;display:flex;align-items: center;justify-content: center;}@media (max-width: 760px) {#VMS_Highlightsclzoiqlir0000356r9vfhpmkd> div{width:calc(95vw - 30px) !important;height: calc((95vw - 30px) * 9 / 16) !important;}}

10.08.2024. 21:13

47. minut: Dobar pokušaj Milsona

Milson je tražio prostor za udarac, prošao je trojicu igrača ali je loptu sa 16 metara poslao iznad prečke.

10.08.2024. 21:10

Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme, u timu Zvezde na terenu su Mimović, Điga i Puma Rodrigez.

10.08.2024. 20:52

Kraj prvog poluvremena

Kraj prvog poluvremena, Zvezda vodi 1:0 golom Seola, ali Novi Pazar je ravnopravan rival.

10.08.2024. 20:51

45+2. minut: Ponovo Ljajić pretio

Ponovo je zapretio Adem Ljajić, gađao je leovom nogom preko prečke.

10.08.2024. 20:46

41. minut: Pokušaj Ljajića

Pokušao je Adem Ljajić sa preko 20 metara, ali golman Ilić je odbranio ovaj udarac.

10.08.2024. 20:33

28. minut: Pajović sa dve odbrane čuva Pazarce

Isksuni golman Novog Pazara najzaslužniji je što Zvezda nije duplirala prednost. Prbo je odbranio zicer Prucevu sa tri metra, a posle je odlično reagovao posle kornera.

10.08.2024. 20:29

25. minut: Mnogo grešaka na obe strane

Želja je vidljiva, ali kada obe ekipe naprave toliko tehničkih grešaka u pasu, onda nema ni tečne igre, ni prilika.

10.08.2024. 20:20

16. minut: Pazar ravnopravan rival

Zvezda vodi, ali ne igra kako se to očekuje. Pazar je ravnopravan rival, imao je nekoliko solidnih napada, ali bez realizacije. Bunili su se gosti i kod gola Zvezde, jer sudija u akciji pre toga nije dosudio faul nad Adešinom. Akcija je bila nastavljena pa je Seol postiogao prvenac.

10.08.2024. 20:13

9. minut: GOOOL! Zvvezda vodi 1:0, strelac Seol

Vodi Zvezda 1:0, iznenadnim golom Korejca Seola. Primio je loptu na 25 metara od gola, a zatim poslao strelu po zemlji u sam donji ugao.

10.08.2024. 20:07

3. minut: Prvi zapretio Duarte

Bruno Duarte je primilio dobar pas od Ivanića i odmah šutirao sa 16 metara, ali je Pajović odbranio. Prvi korner za Zvezdu.

10.08.2024. 20:03

Počela je utakmica na stadionu Rajko Mitić minutom ćutanja

Počela je utakmica na stadionu Rajko Mitić, Zvezda nije pobedila Mladost iz Lučana kod kuće, trener Milojević očekuje da se ne ponovo isti scenario protiv veoma borbenog Novog Pazara.

Pre meča minitom ćutanja odata je počast premilom sudiji Zoranu Petroviću.

10.08.2024. 19:30

Bez Šerifa i Milana Rodića, Olanjinka na klupi

Zvezda u ovom meču ne može da računa na napadača Šerifa Ndjajea i levog beka Milana Rodića. Njih dvojica nisu u protokolu za ovaj meč. MEđjutim, prvi put na klupi ove sezone našao se Piter Olanjinka.