Čukarički iskoristio umor Vojvodine: "Brđani" kaznili jeftine greške "Stare dame"

04.08.2024 22:04
Čukarički lako pobedio Vojvodinu MN Press
Čukarički lako pobedio Vojvodinu

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su na domaćem terenu Vojvodinu 3:1 (3:1) u okviru trećeg kola Mozzart Bet Superlige Srbije.

Domaćini su poveli u 19. minutu posle dobrog i brzog kontranapada. Lopta je došla na desni bok gde je bio Lazar Tufegdžić, on je uputio oštar centaršut u srce kaznenog prostora, a štoper Vojvodine Seid Korac je u želji da otkloni opasnost zatresao svoju mrežu.

Na 2:0 za "brđane" povisio je Vinisijus Melo, takođe posle kontre. Sjajno se Brazilac ubacio u prazan prostor, a to je još bolje primetio Marko Docić, uposlio je svog napadača kome nije bilo teško da postigne pogodak.

Igrao se 37. minut kada je nadu Vojvodini dao Andrija Radulović, koji je odlično ispratio napad svog tima, natrčao na odbijenu loptu i rutinski je poslao iza leđa Lazara Kaličanina.

Ipak, radost gostiju potrajala je svega šezdesetak sekundi, pošto je Stefan Kovač iskoristio predivno dodavanje Vinisijusa i sa pet metara zakucao loptu u mrežu gostiju za 3:1 na poluvremenu.

U drugih 45 minuta bilo je mnogo manje uzbuđenja, Vojvodina je konstantno napadala, ali nije uspela da izbegne neuspeh.

Čukarički će u narednom kolu odmeriti snage sa OFK Beogradom, dok Vojvodinu očekuje dvomeč sa Mariborom u okviru kvalifikacija za UEFA Ligu konferencije.