(KRAJ, VIDEO) Partizan - Železničar 2:0: Crno-beli zadržali stopostotan učinak u Superligi

04.08.2024 21:52
Fudblaeri Partizana dočekuju Pančevce u Humskoj MN Press
Fudblaeri Partizana dočekuju Pančevce u Humskoj

Posle novog debakla na međunarodnoj sceni, fudbaleri Partizana okreću se obavezama u MozzartBet Superligi, gde će večeras u sklopu trećeg kola pokušati da koliko-toliko poprave utisak protiv Železničara iz Pančeva.

Susret iz Humske na programu je od 20 časova, uz direktan prenos na Areni 1 Premium, a tok meča i kretanje rezultata možete pratiti na našem portalu.

U dosadašnjem toku šampionata Partizan je ostvario dve pobede (Napredak, Jedinstvo), dok je ekipa iz Pančeva slavila protiv Radničkog iz Kragujevca (3:2), uz remi sa Napretkom (1:1).

PARTIZAN - ŽELEZNIČAR 2:0 (2:0)

3. kolo Mozzart Bet Superlige

Stadion: JNA, Humska 1, Beograd.

Sudije: Milanović Miloš, Pašajlić Milan, Novaković Novak.

Partizan: Jovanović, Antić, Mujakić, Marković, Đurđević, Zahid, Arijaga, Trifunović, Natho, Severina, Jovanović.

Železničar: Popović, Milunović, Đuričić, Milikić, Jusif, Ezeh, Mitrović, Ćurić, Jovanović, Knežević, Romanić.

(UŽIVO) Partizan - Železničar

04.08.2024. 21:56

Kraj utakmice: Partizan - Železničar 2:0

Partizan opravdao ulogu favorita u Humskoj i zadržao stopostotan učinak u Superligi.

04.08.2024. 21:52

90+. minut: Jovanović brani penal Grgiću

Prethodno je Romanić dobio crveni karton, da bi potom Arijaga požuteo nakon neopreznog starta nad Grgićem.

Sudija je pokazao na "belu tačku", a najstrožiju kaznu nije realizovao Grgić. Jovanović je pročitao nameru rivala i, prema svemu sudeći, po treći put u prvenstvu, sačuvao gol Partizana.

04.08.2024. 21:43

84. minut: Čeka se kraj

Još pet minuta do kraja regularnog toka, Partizan hita ka trećoj pobedi u sezoni.

04.08.2024. 21:34

75. minut: Opao intenzitet u Humskoj

Opala je dinamika u drugom polvremenu, pa malobrojna publika u Humskoj gleda mahom monoton meč.

Partizan ima loptu u nogama, ali ne deluje previše zagrejano da pojuri i treći gol.

04.08.2024. 21:24

64. minut: Mirno u Humskoj

Ušli smo u nešo mirniji period utakmice.

Gledamo dinamičnu utakmicu u Humskoj, gde se sve mahom odvija na polovini terena ili na strani gde se nalaze gostujući igrači, ali još uvek nema promene rezultata.

Severina je sada imao lepu priliku, ali je previše kombinovao pred golom Pančevaca.

04.08.2024. 21:14

53. minut: Umalo 3:0 za Partizan

Sjajno je Natho proigrao strelca Partizana.

Izašao je Jovanović visoko, ali nije najbolje zahvatio loptu. Pokušao je da pogodi drugu stranu gola Pančevaca, međutim, šutirao je samo pored gola.

Lepa prilika za crno-bele.

04.08.2024. 21:10

49. minut: Prete Pančevci

Imamo i prvo uzbuđenje na startu drugog poluvremena.

Jovanović je povukao loptu po boku i okušao sreću sa ivice kaznenog prostora, ali je udarac napadača Železničara bio previše mlak.

Njegov prezimenjak među stativama Partizana nije imao previše problema i sa lakoćom je uhvatio loptu, ostaje 2:0.

04.08.2024. 21:04

Krenulo je drugo poluvreme

Sudija Miloš Milanović dao je znak da se počne drugo poluvreme.

Prvih 45 minuta proteklo je bez većih prekida, nadamo se da će tako biti i u nastavku.

04.08.2024. 20:49

Kraj prvog poluvremena: Partizan - Železničar 2:0

Završeno je prvo poluvreme u Humskoj, a na veliki odmor fudbaleri Partizana odlaze sa dva gola prednosti.

Crno-beli načeli su mrežu rivala golom Markovića u ranoj fazi meča, da bi u završnici poluvremena Jovanović povisio rezultat na 2:0. Oba gola postignuta su nakon centaršuteva iz ugla. Pančevci su imali svoje šanse, umeli su da pređu polovinu i zaprete crno-belima u pojedinim trenucima, ali nedovoljno dobro da bi se ozbiljnije ugrozio Jovanović.

Gledali smo utakmicu sa malo prekida, bilo je dinamično u serijama, a srećom po malobrojnu publiku u Humskoj, domaća ekipa uspela je da iskoristi sve svoje šanse, tj. većinu.

Da vidimo šta će nam doneti drugo poluvreme

04.08.2024. 20:41

39. minut: GOOOL! Jovanović povisio na 2:0

U jeku napada Železničara, Partizan uspeva da uveća vođstvo u Humskoj.

Antić je centrirao iz prve, pronašao Jovanovića u šesnaestercu rivala, odakle napadač Partizana glavom postiže drugi gol na utakmici, odnosno treći u prvenstvu ove sezone.

Crno-beli imaju lepu prednost pred odlazak na odmor.

04.08.2024. 20:36

27. minut: Partizan povukao ručnu

Partizan nešto defanzivniji u ovim trenucima.

Nakon postignutog gola, crno-beli povukli su se na svoju polovinu, dok su gosti iz Pančeva krenuli u nešto veću ofanzivu.

Ipak, za sada nema problema pred golom Partizana. Crno-beli igraju čvrstu odbranu, po bokovima ima promaje, ali je sve i dalje pod kontrolom domaćina.

04.08.2024. 20:26

21. minut: Železničar krenuo u ofanzivu

Imali su gosti dve velike prilike.

Najpre je Mitrović zapretio iz slobodnog udarca, ali je lopta nakon odbitka otišla u korner. U nastavku akcije dobru priliku imao je i Romanić, međutim, dobro se postavio golman Partizana Aleksandar Jovanović.

Sve bolja igra Železničara, gosti nisu došli u Humsku da se brane.

04.08.2024. 20:15

12. minut: GOOOL! Vodi Partizan, strelac Marković

Poveli su crno-beli u Humskoj.

Kapiten Partizana glavnom je poslao loptu u mrežu Pančevaca nakon centaršuta Natha iz ugla.

Odličan start ekipe Aleksandra Stanojevića, koji će sigrno posle ovog pogotka biti nešto rasterećeniji u nastavku.

04.08.2024. 20:12

8. minut: Jovanović zapretio Pančevcima

Evo i prvih uzbuđenja na utakmici.

Imao je solidnu priliku sada Jovanović nakon centaršuta Trifunovića iz ugla, ali je loše intervenisao napadač Partizana u kaznenom prostoru rivala.