(KRAJ) Tekstilac - Crvena zvezda 0:4: Šampion napunio mrežu superligaškog novajlije

03.08.2024 20:51
In Boem Hvang, fudbaler Crvene zvezde MN Press
In Boem Hvang, fudbaler Crvene zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde izlaze večeras treći put na teren od početka sezone 2024/25. Mozzart Bet Superlige Srbije, ovog puta u Bačkoj Palanci, gde ih čeka nominalni domaćin Tekstilac iz Odžaka (21.00, TV Arena 1 Premium).

S jasnom namerom, ali i obavezom, da poprave utisak iz minulog kola, kada su protiv lučanske Mladosti, na svom stadionu, ostali kratki za još jednu očekivanu pobedu na zacrtanom kupu ka osmoj vezanoj tituli šampiona.

Bodove nije teško nadoknaditi, ali treneru Vladanu Milojeviću i ekipi je sigurno važnije da se vrate svojoj igri, pogotovo što je plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona iza vrata, a crveno-beli su u letnjem prelaznom roku gledali da tako sklope tim da ga "delije" na jesen gledaju u elitnom evropskom takmičenju.

Duel sa debitantom u domaćoj eliti trebalo bi da bude zicer prilika za vraćanje na pravi kolosek, pogotovo posle njegova dva poraza u minulih 180 minuta, ali sigurno branilac trona i apsolutni favorit ima na umu da je nekada unapred dobijene utakmice teže dobiti nego neke druge.

Tekstilac - Crvena zvezda 0:4 (0:0)

Bačka Palanka

Stadion: "Slavko Maletin Vava"

Sudija: Danilo Nikolić

Strelci: Milson 53, Endiaje 62, Elšnik 68, Duarte 82.

Tekstilac (4-2-3-1): Brać - Luković, Marjanović, Šavija (od 61. Zekić), Ukačukvu, Đurić, Vasić, Tripković, Jočić, Davidović (od 61. Stojanović), Ilić.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Ilić - Stojić, Leković, Spajić, Seol - Kanga (od 54. Elšnik), Hvan - Prucev, Ivanić (od 61. Šljivić), Milson (od 55. Duarte) - Šerif (od 72. Ilić)

(UŽIVO) Tekstilac - Crvena zvezda

03.08.2024. 21:50

KRAJ: Favoritu ceo plen

Crvena zvezda uzela sve po šta je otišla u Bačku Palanku. Favorit nije dozvolio iznenađenje na gostovanju, objektivno, u svakom smislu slabijem domaćinu.

03.08.2024. 22:08

83. minut: GOOOL! Duarte pečatira trijumf

Nastavlja da rešeta Bruno Duarte! Brazilac je na fantastičan način primio dubinsku loptu In Bom Hvana, tražio prostor i u pravom trenutku poslao loptu iza leđa Braća.

03.08.2024. 21:39

80. minut: Crveno-beli mirno privode posao kraju

Fudbaleri Crvene zvezde rutinski čuvaju već kaparisanu pobedu, jasno je i protivniku da ne može ništa više da učini od već pruženog otpora. Eventualno da postigne počasni pogodak, kao nagradu za trud i prvo poluvreme bez kapitulacije.

03.08.2024. 21:32

68. minut: GOOOL! Elšnik dao prvenac u crveno-belom dresu

I Elšnik pogađa na debiju! Endijaje je upisao asistenciju posle duplog pasa sa slovenačkim vezistom, a novajlija iz bivše jugoslovenske republike upisao se u strelce malo vremen nakon što je posle mnogo peripetija zadužio opremu našeg kluba.

03.08.2024. 21:25

67. minut: Preti Đurić, Ilić na mestu

Probao je Đurić da donese priključak svom timu, ali Ilić se nije dao uhvatiti na "spavanju". Nema promene na semaforu.

03.08.2024. 21:23

62. minut: GOOOL! Endiaje glavom povećava distancu

Stvari polako dolaze na svoje, kada je u pitanju računica kvalitetnijeg, iskusnijeg i skupljeg tima. Zvezdinu prednost duplirao je Šerif Endiaje, pošto je glavom sjajno sproveo iza leđa golmana odličan centaršut Hvanga.

03.08.2024. 21:13

53. minut: GOOOL! Milson "poentirao" na debiju

Vodi Crvena zvezda! Felisio Milson je na pravom mestu, da u pravom trenutku dočeka odbitak posle pokušaja Ivanića, na kraju jedne baš duge akcije, a onda zatrese praznu mrežu. Pao je teret s leđa Milojevićevih izabranika.

03.08.2024. 21:11

51. minut: Ukačukvu pored stative

Krenula je Zvezda ofanzivnije, što otvara prostora domaćima. Ukačukvu je to iskoristio, izborio se za udarac i pretio sa nekih 17-18 metara udaljenosti, ali lopta ide pored desne stative.

03.08.2024. 21:04

Novo poluvreme, nova prilika za timove

Kasnio je nekoliko minuta početak drugog dela meča, zbog razgovora fudbalera igrača i "delija" na njihovoj dupke punoj tribini, ali to ne bi trebalo nikoga da poremeti. Čekamo oba tima da "proigraju" i nadoknade ono za šta su nas uskratili pre odlaska na pauzu. Treneri su procenili da nema još potrebe za svežom snagom.

03.08.2024. 20:49

POLUVREME

Prilično praznjikav tok susreta, s po jednom pravom šansom na obe strane. Zvezda je imala maksimalmu terensku inicijativu, ali bez efekta po rezultat. Tekstilac je radio ono što najbolje zna i verovatno jedino može protiv ofanzivno "potentnog" tima - branio se vim silama. I za sada odbranio.

03.08.2024. 20:44

41. minut: Ilić spasio šampiona minusa

Pravo niotkuda Tekstilac je mogao prvi da postigne pogodak na utakmici. Seol je poklonio loptu Đuriću, odnosno loše vratio loptu glavom svom golmanu. Marko Ilić je "ispeglao" njegovu grešku i sačuvao mrežu.

03.08.2024. 20:40

39. minut: Endiaje preko prečke

Konačno je Zvezda našla način da dođe na peterac, mogao je Šerif Endiaje da skine duplu nulu sa semafora, ali je levicom gađao nebu pod oblake. Tekstilac je i ovo preživeo.

03.08.2024. 20:36

36. minut: Kanga gađao preko gola

Tek drugi udarac gostiju iz Beograda, pokušao je Kanga da savlada Braća, ali i je njegov završio iznad gola. Poput Ivanića i on je odapeo loptu sa distance, podaleko od kaznenog prostora.

03.08.2024. 20:31

30. minut: Favorit nikako da stvori višak

Crvena zvezda pritiska, međutim nikako joj ne polazi za rukom da stvori višak, da nađe mrvu prostora i neki sekund vremena da prođe kroz nisku zonu autsajdera. Očigledno podešenog za čuvanje svoje mreže i vrebanje eventualnih kontri.

03.08.2024. 20:21

21. minut: Bitka bez jakog ritma

U prvih dvadesetak minuta gledali smo fudbal bez naročitog inteziteta. Hvang i družina pokušavaju da probiju zid iza sebe i to ne čine brzom predajom lopte, dok doskorašnji prvoligaš pokazuje zbog čega je imao jednu od najboljih defanziva u minulom izdanju nižeg ranga takmičenja.

03.08.2024. 20:12

12. minut: Gosti drže loptu, domaćin se brani

Za sada nema prilika za gol. Kao što se dalo očekivati, Zvezda je ta koja drži loptu i navire ka drugom delu igrališta, dok se Tekstilac brani. Uspešno, jer crveno-beli još nisu ušli u šansu. Pokušaj Ivanića iz daleka fijuknuo je preko prečke.

03.08.2024. 20:06

3. minut: Teren potencijalni kamen spoticanja

Teren stadiona "Slavko Maletin Vava" nije u najboljem stanju, što bi moglo da utiče na tečnost igre oba sastava. Pre svega Zvezdinog. Ostaje da vidimo kako će se snaći u takvim uslovima. I šta će sve moći da ponude brojnoj publici.

03.08.2024. 20:00

Počeo meč u Bačkoj Palanci

Zakotrljala se lopta u vojvođanskog gradiću, gde teren dele ekipe različite snage, mogućnosti i "pedigrea". S tim da bi obe volele da odnesu ceo bodovni plen.

03.08.2024. 19:38

Oni kreću po bodove

03.08.2024. 19:26

Debituju Seol i Milson

Večeras će prve minute u novom timu upisati dvojica nedavnih pojačanja gostiju, jer je Milojević izabrao da u prvih 11 uvrsti reprezentativca Južne Koreje, Seola, kao i doskorašnjeg člana Makabija iz Tel Aviva, Felisia Milsona.

03.08.2024. 19:17

Stomačni virus oborio triling crveno-belih

Crvena zvezda će na utakmici u Bačkoj Palanci imati dva igrača manje u protokolu od dozvoljenog. I to zato što je osim Mimovića stomačni u krevet oborio Lazara Jovanovića, Aleksandra Kataija i Milana Rodića. Tu su zato Leković i mimo Prucev kao bonus rešenja.

03.08.2024. 19:12

Vladan Milojević: Pobeda imperativ

Vladan Milojević bio je ljut na igrače posle remija sa Lučancima, ali je Mladost poslužila kao dobar pokazni primer njemu i saradnicima za buduće dane, jer, kako kaže, ovaj sastav Crvene zvezde je "tim u formiranju". To, međutim, nema veze sa šampionskim aspiracijama kluba iz Ljutice Bogdana 1.

"Kao i kada smo zaostajali sa većim brojem bodova za protivnikom, bez obzira ko je, uvek je imperativ pobeda kada igrate u Crvenoj zvezdi, bilo da ste na treningu, zvaničnoj ili prijateljskoj utakmici. Svaki put idemo na tri boda, tako će biti i sada", podseća strateg Crvene zvezde.