Čukarički golovima Ivanovića i Cvetkovića slavio protiv Nišlija

20.07.2024 21:54
Strelci Mihajlo Cvetković i Đorđe Ivanović MN Press
Strelci Mihajlo Cvetković i Đorđe Ivanović

Čukarički je sjajno otvorio novu sezonu, a u glavnoj ulozi bio je mladi Mihajlo Cvetković, biser "brđana" za koga su već sada zainteresovani veliki klubovi. Na kraju Čukarički - Radnički Niš 2:0.

Sa nekoliko novajlija u timu, Mirkovićem, Tufegdžićem i Milošem Cvetkovićem počeo je tim sa Banovog brdu utakmicu protiv Radničkog iz Niša, koji je sa klupe predvodio Nikola Drinčić, nekadašni član upravo belo-crnih.

Izabranici Gorana Stanića, dobro su otvorili meč, a prvi deo igre u potpunosti je pripao belo-crnima, koji su u svim segmentima bili bolji od rivala. Ivanović je u 8. minutu šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla malo pored gola.

Zatim je šansu kapiten imao Marko Docić, šutirao je sa dvadeset metara iz slobodnog udarca, ipak, lopta je završila pored stative. Ređale su se prilike jedna za drugom, a na asistenciju Docića, Tufegdžić je šutirao preko gola.

Nagrada za dobru igru stigla je u 32. minutu. Na asistneciju Tufegdžića koji je dobro prošao po levoj strani, Ivanović je dobio loptu na suprotnoj, a zatim precizno šutirao i pogodio suprotan ugao gola Radničkog iz Niša.

I pečat na dobro prvo poluvreme stavio je mladi Mihajlo Cvetković u 45. minutu. Docić je prebacio odbranu gostiju, loptu je prihvatio Cvetković, a zatim je šutirao iz prve i smestio loptu ispod nogu golmana Radničkog za 2:0.

U nastavku utakmice Čukarički je sigurno držao prednost, imao još nekoliko prilika, međutim golmani su sa obe strane bili na visini zadatka.