(KRAJ) Crvena zvezda - Jedinstvo Ub (4:0): Silovita Zvezda, ali Jedinstvo se nije obrukalo

20.07.2024 21:40
Klub iz Ljutice Bogdana se nada uspešnom otvaranju sezone MN Press
Klub iz Ljutice Bogdana se nada uspešnom otvaranju sezone

Fudbaleri Crvene zvezde odigraće meč prvog kola Mozzartbet Superlige Srbije na stadionu "Rajko Mitić" protiv Jedinstva iz Uba, i tako započeti odbranu titule na domaćem terenu od 20.00 časova (A1P). Klub iz Ljutice Bogdana se vratio sa priprema u Rusiji sa trofejem pod rukom, i spremno dočekuje svoje prve godine u na otvaranju takmičarske godine.

Sada će se suočiti sa jednom od najinteresantnijih ekipa šampionata. U pitanju je vrlo atraktivna organizacija koja se uspela kroz niže rangove domaćeg fudbala, i prošle sezone završila kao drugoplasirani tim Prve lige Srbije. Klub predvodi Nemanja Matić, dok je na klupi još jedno dobro poznato fudbalsko ime, Ivan Radovanović.

Sve mečeve Superlige možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.

Crvena zvezda - Jedinstvo Ub 4:0 (2:0)

Beograd

Stadion Rajko Mitić

Sudija: Miloš Milanović

Žuti kartoni: Endijaj - Fereira

Strelci: Endijaj (18, 23), Katai (53), Duarte (69)

Crvena zvezda (4-2-3-1): M.Ilić – Mimović, Điga, Stojić, Rodić – Dalsio, Hvang (od 80. Prucev) – Puma (od 68. Jovanović), L.Ilić (od 46. Šljivić), Katai (od 68. Kanga) – Endijaj (od 68. Duarte).

Jedinstvo Ub (4-4-2): V. Jovanović - Doderović, Radivojević, Sezej, Golubović (od 80. Bošković) - Dimitrić (od 80. Runjajić), Pereira, Miladinović, Stojanović (od 59. Rakić) - Perez (od 86. Perez), Milanović (od 58. Saidov).

(UŽIVO) Crvena zvezda - Jedinstvo Ub

20.07.2024. 21:51

Kraj utakmice!

Iako je bilo materijala za nadoknadu, sudija Milanović je odlučio da to neće biti neophodno. Zvezda je pokazala vanrednu predstavu i nagovestila da će teško moći da joj parira bilo ko. U nastavku je vrlo brzo Katai doneo još jedan gol, da bi potom Duarte iz prvog kontakta sa loptom po ulasku u igru stavio pečat na utakmicu. Uspešno prvo kolo za crveno-bele, ali isti je slučaj za Jedinstvo koje je hrabro igralo sve vreme, forsiralo otvoren fudbal i pokazalo da ima materijala za borbu u najvišem rangu. Biće potrebno još mnogo rada, glancanja igre i napretka, ali sezona je duga.

20.07.2024. 21:49

89. minut - Pokušava Prucev

Novopridošli Rus u ekipi Crvene zvezde je ušao pre nekih osam minuta, i pokazuje ozbiljno zalaganje na terenu. Sada je probio po desnom boku, ali je previše dugo držao lotpu, tako da je Jovanović uspeo da mu je uzme rukama praktično iz poseda.

20.07.2024. 21:43

83. minut - Doderović probija

Ne prestaje Jedinstvo da želi fudbal na "Rajku Mitiću". čak i na 4:0 pokušavaju momci Ivana Radovanovića da dođu do gola. Doderović je ovaj put s desne strane pokušao da uputi nezgodan pas ali je Điga bio i više nego spreman.

20.07.2024. 21:38

78. minut - Kakva igra Jovanovića!

Mladi fudbaler Zvezde će ozbiljno konkurisati za tim, ako ovako nastavi. Od kada je ušao u igru, kao da učestvuje u svakoj iole opasnijoj akciji crveno-belih. On je doturio loptu Hvangu kod gola, a sada je i dobro kombinovao sa Mimovićem u kaznenom prostoru. Veoma je opasan po desnoj strani i to pokazuje...

20.07.2024. 21:28

69. minut - GOOOOOOL DUARTEA!

Samo što je ušao u igru, prvi put dodirnuo loptu, a postigao je gol. Hvang je silovito odapeo iz kaznenog, Jovanović je ovo ukrotio, ali je novo pojačanje Zvezde bilo na mestu i pokupilo odbijenu loptu snažnim šutem.

20.07.2024. 21:29

Trostruka promena Zvezde!

Odlučio je da kombinuje Milojević, tako da će u igru Lazar Jovanović, Gelor Kanga i Bruno Duarte, umesto Pume, Kataija i Šerifa.

20.07.2024. 21:27

67. minut - Preti Puma!

Prilično je aktivan novi igrač Zvezde u nastavku. Sada mu je Doderović nespretno prepustio loptu na ivici kaznenog, a Rodrigez je ozbiljno naterao Jovanovića da se pomuči prilikom odbrane niske lopte u desnu stranu.

20.07.2024. 21:25

65. minut - Jedinstvo pretežno pokušava sa distance

Očigledno je da Ubljanima nedostaje kombinovanje i prodornost Karikarija i Zubairua. Nedostatak oštrine u napadu, navodi ih da se okušavaju sa velike udaljenosti. Sada je Miladinović dva puta oprobao svoj udarac, ali je u oba navrata bio veoma neprecizan.

20.07.2024. 21:21

61. minut - Endijaj opao u nastavku

Ukoliko je u prvom delu bio ubojit poput žileta, sada je izgleda otupeo, s obzirom da nije prvi put u šansi u drugom delu. Imao je jedan na jedan Endijaj sa Jovanovićem, i umesto da se oproba udarcem, rešio je da dribla golmana Jedinstva, što je ovaj prozreo ispratio u padu njegove kretnje, i onemogućio mu da uputi kvalitetan udarac, ili pas, šta god da je Šerif ovime pokušao.

20.07.2024. 21:20

60. minut - Ne predaje se Jedinstvo

Zaista se mora odati priznanje gostima iz Uba - ne predaju se i igraju otvoreno. Problem je što upravo zbog toga zaostaju sa tri gola manje. Ipak, kada god im se ukaže prilika, oni su pokušali nešto. Sada je Paolo Fereira probao sa velike distance, a udarac je otišao preko gola, uistinu ne toliko mnogo.

20.07.2024. 21:14

53. minut - GOOOOOOOL! KATAAAAAAI! Zvezda ne staje u nastavku!

Koliku razliku pravi Korejac Hvang neverovatno je. Samo jedan pas kroz sredinu i dva igrača Jedinstva, doveo je Kataija u ponovo u šansu, koju Zvezdin veteran ovaj put sa 16 metara nije propustio. Nemaju nameru crveno-beli da stanu.

20.07.2024. 21:11

52. minut - Nova prilika za Zvezdu

Suviše je lako Hvang prošao po levom boku, preko koga uzgred Zvezda najviše napada čitavu utakmicu. Pokušao je Korejac da uputi pas ka Kataiju, ali ovaj nije uspeo kako valja da se dokopa lopte i uputi kvalitetan udarac. Svakako, za sada i dalje gledamo jednostranu utakmicu.

20.07.2024. 21:09

49. minut - Ponovo medicinski prekid!

Sada se Doderović iz ekipe Jedinstva našao na zemlji, pošto mu je Šljivić nakon duela pao na nogu. Drži se bek Jedinstva za koleno, ali izgleda da će nastaviti meč.

20.07.2024. 21:05

Počinje drugo poluvreme!

Očekuje nas novih 45 minuta na stadionu "Rajko Mitić". Za sada je Zvezda bila dominantna, i teško da možemo očekivati promenu u nastavku. Može se reći da je Jedinstvo kažnjeno za visoko izlaženje u početku utakmice. Svakako, hrabri pristup ne može više da naškodi Ubljanima sada, s obzirom da nemaju mnogo šta da izgube.

Zvezda će sada malo kombinovati, s obzirom da možda i najbolji igrač u prvom delu, Luka Ilić, izlzi, a menja ga Jovan Šljivić. Nadamo se samo da u pitanju nije povreda nekadašnjeg igrača TSC...

20.07.2024. 20:48

Poluvreme na "Rajku Mitiću"!

Uzbudljivo poluvreme, makar na jednoj polovini terena, gledali smo do sada. Crvena zvezda je bila veoma ubedljiva, i doživljaj je da su izabranici Vladana Milojevića mogli više puta da postignu gol. Dovoljno govori činjenica da je klub iz Ljutice Bogdana imao čak osam kornera. Na kraju je Endijaj iskoristio dve od tri svoje šanse i sigurno odveo šampiona na poluvreme. Što se Jedinstva tiče, imalo je jednu priliku preko Miladinovića, koji je loptu iz odlične pozicije poslao preko gola. Ukoliko ovako bude u nastavku, teško da će se Ubljani lepo provesti na debiju u Superligi.

20.07.2024. 20:45

43. minut - Hvang preti iz prekida

Dobio je Korejac šansu da iz slobodnog udarca zapreti Jovanoviću sa nekih 25 metara od gola. Šutirao je desnom, ali je mladi golman Partizana uspeo da ukroti takozvanu "skočicu" i pošalje je u korner.

20.07.2024. 20:42

41. minut - Nova šansa za Luku Ilića!

Greota bi bila kada na bi postigao gol na svom zvaničnom debiju po povratku u Zvezdu. Igra izvanredno. Ovaj put je Mimović pokušao da svog saigrača uposli kao Endijaja sredinom poluvremena, ali je Luka bio neprecizan i prebacio loptu preko prečke.

20.07.2024. 20:40

39. minut - Utihnuo meč

Posle turbulentnih pola sata, Zvezda je stala na kočnicu malo. Vidno je da crveno-beli kontrolišu meč, te da imaju znatno kvalitetniju ekipu. Sve sem sigurne pobede do kraja bi bilo iznenađenje.

20.07.2024. 20:31

29. minut - Umalo gol Kataija

Zvezda je mogla u ovom delu da postigne makar pet golova. Sada je Jovanović u velikoj meri kriv za šansu Kataija, s obzirom da mu je loš centaršut prošao kroz ruke. Potom je loptu dočekao Endijaj, da bi je prosledio "magiku", koji ju je prosledio vrlo blizu stative.

20.07.2024. 20:25

23. minut - PONOVO ŠERIF! Zvezda ima dva gola prednosti!

U kakvoj je formi Zvezdin Šerif! Sada je Dalsio poslao vanredan dugi pas ka levom boku, gde je čekao na ovom meču sveprisutni Luka Ilić. On ju je prosledio na nogu Endijaju, koji se sada osvetio i Siseu za osujećivanje u 15. minutu. Ako ovako nastave crveno-beli, Jedinstvu sledi debakl.

20.07.2024. 20:22

21. minut - Umalo da Endijaj duplira prednost

Ovaj put je Katai poveo polukontru ka šesnestercu Jovanovića kroz sredinu terena. Odložio je loptu za Šerifa, a ovaj je šutirao kako treba, samo je za nekoliko centimetara bio neprecizan.

20.07.2024. 20:19

18. minut - EVOOOOO GOLAAAA! Šerif donosi prednost Zvezdi!

Praktično u ogledalu odražena situacija od pre nekoliko minuta kada je Rodić centrirao. Sada je Mimović sa desne strane ubacio loptu, a ovaj put, Radivojević nije uspeo da se ispreči pre šuta centarfora Zvezde, tako da domaćin stiže do ranog vođstva. Pomenuli smo već - teško da Jedinstvo može izdržati ovu količinu naleta .

20.07.2024. 20:18

Prekid zbog povrede

Došlo je do sudara Milanovića i nekog od igrača Zvezde, tako da smo dobrih dva minuta čekali kako bi se igraču iz Uba ukazala medicinska pomoć. Sada je meč nastavljen.

20.07.2024. 20:17

15. minut - Zvezda sve više preti!

Odlično je Rodić centrirao sa leve strane, a lopta je išla pravo Endijaju u noge. Međutim, Sise je bio dovoljno blizu da je klizećim startom mogao otkloniti stopostotnu šansu Zvezde u nastajanju. Pitanje je koliko će Jedinstvo moći da izdrži ovakvih naleta...

20.07.2024. 20:12

10. minut - Preti i Jedinstvo

Dobra akcija Ubljana po desnom boku, dovela je loptu dou centar kaznenog prostora. Posle omanje gužve, našla se u nogama Miladinovića koji je bio u odličnoj poziciji za udarac. Međutim, nije dobro reagovao, tako da šut nije značajnije zasmetao Marku Iliću.

20.07.2024. 20:10

8. minut - Ponovo Luka Ilić!

Ponovo je novi igrač u ekipi Crvene zvezde bio blizu. Predriblao je Doderovića i  zatim uputio udarac koji je otišao preko gola.

20.07.2024. 20:04

3. minut- Prva prilika za Zvezdu

Veliku šansu imao je aktuelni šampion Srbije da povede. Luka Ilić se neometano prošetao do srca kaznenog prostora, i pokušao sa šutem ali je bio izublokiran. Iz velike gužve u kojoj se Rodrigez borio za loptu, Jovanović je uspeo da odbrani i pošalje loptu u korner iz koga se ništa nije izrodilo.

20.07.2024. 20:00