Železničar golovima Romanića nadigrao Inđiju u prvom meču baraža za Superligu Srbije

30.05.2024 20:04
Lazar Romanić, napadač Železničara MN Press
Lazar Romanić, napadač Železničara

Fudbaleri Železničara napravili su veliki korak ka opstanku u Mozzart Bet Superligi Srbije, budući da su u prvom meču baraža bili bolji od Inđije - 2:1 (2:0).

Ova utakmica je odigran na stadionu "Lagator" u Loznici, a mrežu su prvi zatresli formalni gosti preko Lazara Romanića u devetom minutu.

Već u 21. isti igrač bio je ponovo u centru pažnje i doneo je svojoj ekipi prednost od 2:0. Imao je Železničar priliku da sve reši u prvom poluvremenu, ali je ekipa iz Pančeva promašila nekoliko dobrih prilika.

Inđija je čekala svoje šanse, a u 75. minutu uspela je da smanji vođstvo rivala preko Milana Janjića, koji je bio na pravom mestu u pravo vreme. Kao i Železničar, i Inđija je imala zicer za izjednačenje u petom minutu nadoknade, ali je Milan Mijatović sjajno zaustavio pokušaj Nemanje Vidića.

Revanš meč na programu je u ponedeljak od 20.00 uz direktan prenos na TV Arena sport.