Železničar lako napunio mrežu Radnika: Pančevci zakuvali borbu za opstanak

13.05.2024 21:49
fudbaleri Železničara proslavljaju jedan od golova u pobedi protiv Radnika MN Press
fudbaleri Železničara proslavljaju jedan od golova u pobedi protiv Radnika

Železničar nastavlja s grčevitom borbom za opstanak u Mozzart Bet Superligi Srbije, pošto je večeras bio bolji od davno prežaljenog Radnika, pa je dva kola pre kraja prvenstva bodovno izjednačen sa Voždovcem (35) i ima svega bod manje od Javora - 4:0 (2:0).

Ime "već viđenog" pobednika ispisano je u prvom poluvremenu, kada je pala polovina golova domaćina. Surduličane je otvorio Dario Grgić, na asistenciju Strahinje Jovanovića, u 21. minutu.

Njegovim stopama nastavio je Stefan Obradović (44), kom je Aleksandar Đorđević spakovao pogodak. U nastavku su još dvojica igrača izrasla u strelce. Mateja Gašić pošto je greškom matirao svog golmana (63), a Evgen Pavlov uz pomoć Stefana Hajdina.

Za potpuni potop odavno otpisane i demoralisane ekipe s juga Srbije, koja je od slavnih dana u visokom društvu došla do ispadanja u niži rang. Uz poraze i od superligaških debitanata, kakav je Železničar.