
pre 1 sat 23: 42
Poraz Novog Beograda: Marsej bolji od srpskog kluba
Vaterpolisti Novog Beograda poraženi su večeras u gostima od Marseja rezultatom 14:9 (2:1, 6:3, 4:0, 2:5) u meču četvrtog kola grupe A Top 8 faze Lige šampiona.
TSC je zaslužio mnogo više u meču sa Crvenom zvezdom. Dve majstorije Aleksandra Pešića bile su dovoljne šampionu za slavlje na "Areni" 2:1, a brojne prilike uz dobru igru nisu urodile plodom. Igra za pohvalu, rezultat za grč u stomaku, ali i podsticaj za naredne bitke jer ekipa iz Bačke Topole nalazi se u realnoj trci sa Partizanom i Čukaričkim za drugo mesto u Mozzart bet Superligi.
Trener TSC-a Žarko Lazetić baš u kontinuitetu dobrih igara vidi dodatnu motivaciju kod igrača da u ponedeljak od 16.30 časova pobede Kolubaru u Lazerevcu i nastave trku za najviši plasman u istoriji.
"Igrači su i sami svesni da će taj poraz na način kako smo ga doživeli biti najveća motivacija. Više bih imao problema da ih motivišem da smo pobedili, ovako su ostali uskraćeni za nešto što im pripada i što smo zaslužili. Pokazali su dobru reakciju na treninzima. To bi trebalo da prenesemo na teren, s obzirom na to da gostujumo ekipi koja je domaćinska, koja je 80 procenata svojih bodova uzela na domaćem terenu. Imaju iskusne igrače koji znaju da promene ritam utakmice. Na poslednje tri utakmice kod kuće su pobedili 1:0, dva puta golovima iz prekida. Znaju da kontrolišu utakmicu, da je odvedu u smeru koji oni žele. Tu će se voditi glavna bitka. Mi ćemo želeti nešto drugo, ritam i intenzitet, što će biti teško sprovesti u Lazarevcu. Oni kontrolišu utakmicu na način potpuno drugačiji od nas. Videćemo ko će kome uspeti da se nametne, od toga će zavisiti rezultat utakmice. Bićemo spremni. Čeka nas tim koji je uzeo isto bodova koliko i mi u ovom delu sezone. Biće ovo jedna 'đon' utakmica, vrlo, vrlo teška", istakao je Žarko Lazetić.
Defanzivac Aranđel Stojković, kaže da je raspoloženje u svlačionici odlično pred novo gostovanje njegovog tima. Raduje ga povratak jednog od najboljih igrača u Mozzart Bet Superligi, saigrača Saše Jovanovića koji bi po njemu mogao upravo da bude faktor odluke.
"Atmosfera među igračima posle utakmice sa Crvenom zvezdom je zaista odlična jer smo odigrai izvanrednu utakmicu. Naša najbolja utakmica u prolećnom delu sezone. Ovaj meč u Lazarevcu će biti potpuno drugačiji jer nam teren neće dozvoliti da igru protiv Zvezde prenesemo i ovde. Na nama je da idemo maksimalno borbeno na svaku loptu i svaki duel, da iskoristimo šanse koje stvorimo. Olakšavajuća okolnost je što nam se vraća Saša Jovanović, naš najbolji igrač ove sezone i mislim da će on biti čovek odluke u Lazarevcu", istakao je Stojković.
Gotovo polovina muškaraca uzrasta od 18 do 49 godina kladilo se na sport putem interneta.
NBA poverenik Adam Silver predstavio je pred Upravnim odborom lige nacrt vizionarskog projekta
Dok većina evropskih klubova tek eksperimentiše s digitalnim alatima, španski prvoligaš već koristi generativnu veštačku inteligenciju kako bi transformisao način na koji identifikuje fudbalske talente.
Nike ima 117 proizvodnih pogona u Kini i osam u Meksiku.
Konzorcijum koji uključuje suosnivača STG Partnersa, Billa Chisholma, postigao je dogovor o kupovini NBA tima Boston Celtics za 6,1 milijardu dolara. Ova akvizicija predstavlja najveći posao u istoriji NBA lige, nadmašujući procenjenu vrednost od četiri milijarde dolara postignutu 2022, kada je Mat Ishbia sklopio dogovor za kupovinu Phoenix Sunsa.
15.08.2024 22: 37
Fudbaleri Makabija pobedili su Panevežis 3:0 (1:0) i tako se plasirali u plej-of kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope.
06.08.2024 13: 20
Panevežis dočekuje Makabi iz Tel Aviva (18.30) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope.
14.07.2024 16: 05
Na promociji, nekadašnji trener TSC-a, istakao je da želi da ređa dobre rezultate sa Makabijem baš kao što je to bio slučaj sa prethodnim klubom
03.07.2024 22: 43
Debi srpskog stručnjaka na klupi Makabija iz Tel Aviva krunisan ubedljivom pobedom nad Ruhom od 5:0.
pre 1 sat 23: 28
Barselona je savladala Atletiko Madrid u revanšu 0:1 (0:1) nacionalnog kupa na stadionu "Vanda Metropolitano".
pre 1 sat 23: 15
Kao čovek koji voli košarku i zna njen značaj u našoj zemlji uveren sam da reprezentacija na Evropskom prvenstvu u Rigi može da osvoji zlato, prvo pod imenom Srbija, rekao je nekadašnji reprezentativac Dejan Tomašević.
pre 1 sat 23: 01
Fudbaleri Milana i Intera su odigrali nerešeno 1:1 (0:0) u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije.
pre 1 sat 22: 57
Okončani su današnji mečevi u Premijer ligi.
Ostavite komentar