Fudbaleri Real Madrida prošli su u finale Kupa kralja, pošto su u revanš meču polufinala turnira uspeli da odigraju nerešeno sa Real Sosijedadom na domaćem terenu, i tako sa ukupnih 5:4 (1:0, 4:4) nastavili takmičenje.
Trener fudbalera Vojvodine Miroslav Tanjga izjavio je danas pred meč protiv Radničkog da njegova ekipa ima kadrovske probleme, ali da mora da pronađe način da prođe u polufinale Kupa Srbije.
Napoli imao sreće, Čalhanoglu tragičar na "Đuzepe Meaci"
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
10.11.202422:42
Tanjug/AP Photo/Luca BrunoSkot Mektominej, strelac gola za Napoli
Derbi 12. kola Serije A završen je bez pobednika u Milanu, ali je ispunio očekivanja.Vodeći Napoli došao je sa namerom na "Đuzepe Meacu" da popravi utisak iz minulog kola posle poraza od Atalante. Sa druge strane Inter je u seriji dobrih rezultata, a samopouzdanje im je dodatno podigla pobeda u Ligi šampiona protiv Arsenala.
Sve je bilo na strani domaćih, mogli su da slave u derbiju pred domaćim navijačima, ali je Hakan Čalhanoglu sa bele tačke pogodio stativu. Na kraju Inter - Napoli 1:1.
Napoli je bolje otvorio meč. Izabranici Antonija Kontea, bacili su odmah sve karte na napad. Lukaku je bio konstantna pretnja, ali je vodeći gol stikao od Skota Mektomineja u 23. minutu. Kvarachelija je odlično pronašao Mektomineja koji je prevario Damfisa i sa dva metra nogom smestio loptu iza leđa Zomera.
Nije ovaj gol obeshrabrio Inter, iako su igrači ekipe iz Milana pravili neshvatljive greške. U 36. minutu Romelu Lukaku je poslao loptu u prazan prostor, koju je trebao primiti Kvarachelija. Činilo se da je već na lopti, međutim, klizećim startom odlično je startovao Aćerbi i poslao loptu u korner.
Kada se ne iskoriste prilike obično sledi kazna. U 43. minutu Čalhanoglu je fantastično šutirao sa preko 20 metara. Lopta je otišla iza leđa Merta, koji je uspeo malo da je zakači, ali nije to bilo dovoljno da se sačuva mreža 1:1.
Kraj prvog poluvremena Inter je dočekao sa sedam šuteva, a Napoli tri, ipak obe ekipe su imale po dva u okvir gola. Posed lopte bio je na strani domaćih 60:40. Zanimljivo je i to da su fudbaleri Intera u prvom poluvremenu imali čak 260 tačnih dodavanja, Napoli tek 153.
Bolje je drugo poluvreme otvorio Inter. Već u 52. minutu mogli su izabranici Simonea Inzagija do vođstva. Sjajno je loptu primio Federiko Dimarko na ivici šesnaesterca i odmah je šutirao na gol. Već je bila viđena u mreži od strane navijača Intera, ali je pogodila stativu.
U 67. minutu ponovo je u prilici bio Dimarko, ali je Meret bio spreman. I onda jedanaesterac za domaće. Angisa je zaustavio Damfrisa u naletu, a sudija je odmah pokauzao na belu tačku. Čalhanoglu je uzeo zalet, bio je spreman Mert, ali je vezista Intera pogodio stativu, za prvi promašaj sa bele tačke u dresu Intera.
U samoj završnici, Simeone je šutirao sa desetak metara pored četvorice igrača Intera, ali je lopta otišla pored gola. Inter je završio meč sa ukupno četiri šuta u okvir gola, gosti su imali dva. Kada su tačna dodavanja u pitanju domaći su napravili čak 418, a gosti 362.
Ove sezone Milinković-Savić brani sjajno i u 30 odigranih utakmica za ekipu Torina uspeo je deset puta da sačuva svoju mrežu. Kako prenose mediji u Italiji, on je poslije Duvana Zapate drugi najbolji igrač Torina u ovoj sezoni.
Lazar Samardžić je u Atalantu stigao prošlog leta, a do sada je zabeležio 38 utakmica u svim takmičenjima i postigao pet golova, uz četiri asistencije. Pogodak u Beču bio mu je prvi u dresu reprezentacije Srbije.
U Italiji se i dalje pitaju zbog čega je Mota imao tako malo poverenja u golgetera koga traže i klubovi iz Premijer lige, upravo je o tome govorio i bivši reprezentativac Hrvatske, Robert Jarni.
Fudbaleri Real Madrida prošli su u finale Kupa kralja, pošto su u revanš meču polufinala turnira uspeli da odigraju nerešeno sa Real Sosijedadom na domaćem terenu, i tako sa ukupnih 5:4 (1:0, 4:4) nastavili takmičenje.
Trener fudbalera Vojvodine Miroslav Tanjga izjavio je danas pred meč protiv Radničkog da njegova ekipa ima kadrovske probleme, ali da mora da pronađe način da prođe u polufinale Kupa Srbije.
Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević izjavio je danas pred utakmicu četvrtfinala Kupa Srbije da Novi Pazar igra dobro i da crveno-belima neće biti lako.
Fudbaleri Partizana žele da prekinu dugogodišnji post bez osvojenih trofeja, a kako im je titula šampiona Srbije nedostižna crno-beli su sve adute stavili na Kup Srbije, gde u u sredu od 17.30 časova (TV Arena 1 Premium) na svom terenu dočekuju ekipu TSC.
Dok većina evropskih klubova tek eksperimentiše s digitalnim alatima, španski prvoligaš već koristi generativnu veštačku inteligenciju kako bi transformisao način na koji identifikuje fudbalske talente.
Konzorcijum koji uključuje suosnivača STG Partnersa, Billa Chisholma, postigao je dogovor o kupovini NBA tima Boston Celtics za 6,1 milijardu dolara. Ova akvizicija predstavlja najveći posao u istoriji NBA lige, nadmašujući procenjenu vrednost od četiri milijarde dolara postignutu 2022, kada je Mat Ishbia sklopio dogovor za kupovinu Phoenix Sunsa.
Kao prvi pik da ga zameni navodi se Roberto Manćini. Bivši selektor Italije je itekako zainteresovan za klupu “stare dame”. Čak bi prihvatio ugovor na četiri meseca, ali sa klauzulom da u slučaju da obezbedi plasman u Ligu šampiona ugovor bude produžen na godinu dana.
Srpski as je već nekoliko meseci na uradu navijača kluba iz Torina, a od dolaska Muanija, retko i dobija šansu kod Tijaga Mote. Nema sumnje da će Vlahović već ovog leta promeniti destinaciju.
Na golu domaćih bio je Vanja Milinković Savić koji nije imao mnogo posla, dok je u protokolu posle nekoliko meseci odsustva zbog povrede bio i drugi srpski reprezentativac Ivan Ilić.
Srpski reprezentativci Luka Jović i Strahinja Pavlović nisu bili u startnih jedanaest "rosonera", obojicu je Seržo Konseisao ostavio na klupi za rezerve.
Fudbaleri Real Madrida prošli su u finale Kupa kralja, pošto su u revanš meču polufinala turnira uspeli da odigraju nerešeno sa Real Sosijedadom na domaćem terenu, i tako sa ukupnih 5:4 (1:0, 4:4) nastavili takmičenje.
Ostavite komentar