"Petarda" Fjorentine: Mojze Kin dželat nemoćne Rome

27.10.2024 22:43
Fudbaleri Fjorentine slave gol sa svojim navijačima Profimedia
Fudbaleri Fjorentine slave gol sa svojim navijačima

Fudbaleri Fjorentine stavljaju tačku na fenomenalnih sedam dana fudbala ubedljivom pobedom nad Romom 5:1 (3:1) u devetom kolu Serije A. "Čas fudbala" za nemoćne Rimljane koji su pretrpeli najveći poraz ove sezone.

Za raspoloženu "Violu" su rešetali Mojze Kin u 9. i 41., Lukas Beltran u 17. i Edoardo Bove u 52. minutu utakmice.

Nije prošlo ni 10 minuta igre kada su domaćini stekli prednost i nagovestili tok ovog meča. Mojze Kin je očigledno pronašao formu u duelu sa Romom, prvi gol je postigao kroz sjajnu akciju koju je sam izgradio od početka do kraja. Drugi gol na meču je došao u 17. minutu sa penal tačke, dok je u 41. Kin duplirao svoj učinak po centaršutu Eduarda Bovea gde je bukvalno uklizao u gol sa loptom

Profimedia

Povratak forme mladog Italijana: Mojze Kin nakon drugog pogotka

Roma nije imala puno što šta da pruži u duelu sa "Violom". Manu Kone je uspeo da postigne jedini gol Rimljana u 39. minutu igre, ali je to bio samo utešni pogodak. Rešetanje Fjorentine se nastavilo i u drugom poluvremenu. Imali su puno prilika a u 52. je Eduardo Bove dao četvrti gol ekipe kao da je na treningu. Odbrana rome je bila uspavana, Bove je vrhunskim driblingom prošao kroz njih kao da su čunjevi.

Defanziva Rome je imala sramotnu partiju. U 65. je štoper Mario Hermoso zaradio drugi žuti karton nesmotrenim startom, a šest minuta kasnije je stigla i kazna. Korner Fjorentine odbio se o glavu Matsa Humelsa koji je postigao autogol za konačnih 5:1.

Fjorentina je zatvorila kolo moćnom pobedom i tako kompletirala sedam dana neverovatnog fudbala gde su na tri utakmicie postigli 15 golova. Cilj je nastaviti tu formu, sa 16 poena se sada nalaze na četvrtom mestu Serije A, poziciji koja vodu u Ligu šampiona sledeće godine.