Parma i Empoli podelili plen na ravne časti: Oba gola delo domaćih fudbalera

27.10.2024 14:24
Fdbaleri parme i Empolija u međusobnom remiju Tanjug/Gianni Santandrea/LaPresse via AP
Fdbaleri parme i Empolija u međusobnom remiju

Fudbaleri Parme i Empolija, remijem su otvorili nedeljnu turu mečeva devetog kruga Serije A - 1:1 (0:1), mada je prvi tim imao dovoljno prilika da slavi pred svojim navijačima.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenijoj borbi nego drugi deo bitke, s približnim posedom lopte i brojem ozbiljnijih šansi za gol, a jedini pogodak pao je u 35. minutu. Kada je Voli Kulibali greškom savladao svog golmana i doneo vođstvo gostujućem Empoliju.

U nastavku je Parma pojačala napade, sabila protivnika u njegov šesnaesterac i zaređala sa udarcima prema mreži. Mogla je da postigne više od jednog pogotka, ali je uspela samo da izbori izjednačenje preko Gabrijela Šarpentijea (80).

Iako je imala zicer priliku malo kasnije, međutim, Joan Boni je bio neprecizan u realizaciji najstrože kazne sa 11 metara. Za nastavak frustracije "mlekadžija" na njihovom "Enio Tardiniju", jer su samo Milan "recnuli" u svojoj kući.

Da zlo bude veće, ovo im je čak sedmi vezai meč bez pobede od početka tekućeg prvenstva, jer su poslednji i jedini put slavili protiv pomenutog velikana SEA, još u avgustu. Empoli ima trijum više, a nije uzeo sva tri boda od utakmice sa Kaljarijem, prošlog meseca.