Rapsodija Atalante i potop Verone u Bergamu

26.10.2024 22:32
Marten De Ron slavi gol Tanjug/Spada/LaPresse via AP
Marten De Ron slavi gol

Atalanta ponekad igra nestvaran fudbal, a kad im rival "uđe u varijantu" onda mu sledi epski potop kao Veroni na "Bentegodiju" 6:1 (5:1) u devetom kolu Serije A.

Kada je kazaljka na satu obrnula peti krug postalo je jasno se gostima crno piše. De Ron, Retegi i De Ketelare su za samo osam minuta tri puta "probušili" golmana Montipa, koji je do 34. minuta još dva puta vadio loptu iz mreže posle golova Ademole Lukmana. Velikih 5:0 i potop u samo 28 minuta!

Gol Sara za 5:1 stigao je kao malo vode u pustinji za goste koji su delovali potpuno razbijeno u prvih 45 minuta.

Nije stala Atalanta, trener Gasperini je na teren od 56. minuta poslao Lazara Samardžića i odmah je Verona i šesti put kapitulirala.

Mogla je mreža gostiju iz Verone da bude i bušnija, ali i šest je prava slika dešavanja na terenu.