Di Lorenco prekinuo mučenje Napolija: Lider jedva slomio Leće

26.10.2024 16:58
Alesandro Bonđrono pred golom Lećea Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP
Alesandro Bonđrono pred golom Lećea

Napoli ostaje lider Serije A i posle devetog kola jer je nekako uspeo da slomi otpor Lećea i pobedi 1:0 (0:0). Uputili su domaćini 24 udarca ka golu rivala, imali malo i peha oko VAR odluka, ali na kraju su zasluženo stigli do novog trijumfa.

Napolitanci su imali punu inicijativu u prvom poluvremenu, čak 17 upućenih udaraca ka golu Lećea, ali mreža gostiju je ostala netaknuta. Doduše, Đovani Di Lorenco je u 26. minutu odbitak sproveo u mrežu, ali je gol bio poništen zbog ofsajda.

Neefikasnost lidera Serije A nastavila se, Mektomini je promašio zicer, pa zatim i Lukaku, Matea Politano bi da nema VAR-a prevario sudiju kada je pao u šesnaestercu i "dobio penal". Međutim, u 73. minutu konačno je jedna VAR odluka bila u korist Napolija. Posle kornera dobro je šutirao Mektomini, golman je odbio loptu, a Di Lorenco je bio brži od defanzivca i ugurao loptu u mrežu.

Imao je Nikola Krstović priliku da izjendači, ali nije uspeo.