(VIDEO) Serija A: Udineze se vratio na pobednički kolosek; Torino osvojio prve bodove posle mesec dana

25.10.2024 22:43
Antonio Sanabria i Alberto Dosena u duelu Profimedia
Antonio Sanabria i Alberto Dosena u duelu

Okončani su uvodni okršaji devetog kola italijanske Serije A. U ranijem današnjem meču, fudbaleri Udinezea savladali su Kaljari na domaćem terenu rezultatom 2:0 (1:0).

Golove za crno-bele iz Udina, postigli su Lorenco Luka u 38. minutu, odnosno Kinan Dejvis u 78. minutu utakmice.

Udineze je odlično startovao sezonu, i posle četiri kola bio čak na prvoj poziciji. Međutim, sa snažnijim rivalima usledili su i promenljivi rezultati, tako da je tim Koste Runjaića posle svakog trijumfa beležio i poraz. Tako je bilo i sada, pošto se posle neuspeha u Milanu, našao Kaljari da zaleči muke.

Sada se Udineze nalazi četvrtoj poziciji sa 16 bodova, dok Kaljari nastavlja borbu za opstanak sa 15. pozicije uz devet bodova.

Što se druge utakmice tiče, Torino je savladao Komo na "Olimpijskom stadionu" rezultatom 1:0 (0:0). Iako su "bikovi" imali furiozan start sezone, u poslednje tri runde su vezali tri neuspeha, a ovo su im prvi poeni posle mesec dana i meča sa Veronom. Heroj Torina bio je Alieu Njie, koji je postigao gol u 75. minutu utakmice, a igrač utakmice Vanja Milinković Savić. Imao je čak šest odbrana, zaustavio je sve što su gosti iz Koma pokušali.

Sa ova tri boda, ekipa Paola Vanolija zauzima šestu poziciju sa 14 bodova, dok njen današnji protivnik drži 14. mesto sa devet bodova manje.

Sve mečeve italijanskog šampionata možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.