Kabral sa penala doneo Fiorentini bod protiv Atalante

17.04.2023 22:44
Kabral sa penala doneo Fiorentini bod protiv Atalante Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Derbi na "Artemiju Frankiju" završio se bez pobednika jer su Fiorentina i Atalanta odigrali 1:1 (0:1) u meču 30. kola Serije A. Imao je domaćin mnogo više prilika, ali ne i dovoljno raspoložene strelce da savladaju tim iz Bergama, koji je ostao šest na tabeli sa sedam bodova prendosti u odnosu na rivala.

Fiorentina je napadala, golman Sportielo je imao svoje veče, a Atalanta je na poluvreme otišla sa prednošću. Golman ekipe iz Bergama sjajno je sačuvao mrežu pred Kabralom i Gonzalesom, ali Nikola Milenković i Aleksa Terzić samo su pogledom mogli da isprate sjajno utrčavanje Joakima Maelea u 37. minutu i njegov precizan udarac u sam gornji ugao.

Napadala je Fiorentina u nastavku i u 53. minutu dobila penal. Pogodila je lopta u ruku Rafaela Toloija, sudija Marko Guida je gledao VAR, a Antonio Kabral je bio precizan sa bele tačke. Rasplamsala se borba, bilo je dobrih napada na obe strane, a kapiten Kristijano Biragi umalo nije postigao gol minut pošto je zamenio Aleksu Terzića. Iz slobnodnog udarca je uzdrmao stativu.

Luka Jović nije ulazio u igru, možda je mogao Vinćenco Italijano da ga uvede u igru i možda dođe do trijumfa. Protiv Specije je igrao samo 10 minuta, večeras ni toliko... A, da je bio na mestu Bonaventure u nadokandi možda bi zatresao mrežu.