Sansone pogodio mrežu posle 30 sekundi, Milan izvukao bod u Bolonji

15.04.2023 16:52
Sansone pogodio mrežu posle 30 sekundi, Milan izvukao bod u Bolonji Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Milan je pobedio Napoli u sredu u prvoj uitakmici četvrtfinala Lige šampiona, a odluka trenera Stefana Piolija da sačuva udarne pesnice za revanš u utorak koštali su roso-nere dva boda u Bolonji 1:1 (1:1), u meču 30. kola Serije A.

Bolonja je šokirala Milan već posle 30 sekundi kada je Nikola Sansone matirao Manjana! Trebalo je gostima iz Milana desetak minuta da dođu sebi od tog špka, pa su preuzeli kontrolu igre, napadali, Rebić i Florenci su propustili dve prilike, da bi Tomaso Pobega u 40. minutu izjednačio. Ima Pobega odličan udarac pšto je potvrdio prelepim golom sa preko 20 metara.

Napadao je Milan u nastavku, međutim, odbrana Bolonje sa golmanom Skorupskim dosta dobro je zatvarala sve prilaze golu iako je trener Stefano Pioli na teren poslao sve svoje uzdanice koje je čuvao od starta: Mesias, Leao, Dijaz. Na kraju je ostalo 1:1, Milan je ostao četvrti, Inter ima priliku da ga spusti na petu poziciju.