Alesandro Nesta se prvi put radovao sa Moncom u gradu ljubavi: Mota presudio Veroni!

21.10.2024 22:39
Dobar fudbal viđen je u Veroni Tanjug/Studio Buzzi/LaPresse via AP
Dobar fudbal viđen je u Veroni

Nastavila je Verona da igra po principu toplo-hladon. Posle pobede u Veneciji u minulom kolu, ekipa našeg Darka Lazovia poražena je ubedljivo od Monce (0:3) na domaćem terenu. Sa druge strane ovo je izabranicima Alesandra Neste bio prvi trijumf u Seriji A ove sezone.

Sa prva tri boda, Monca je skočila na 17. mesto, dok je Verona sa pet poraza trenutno 12. tim najbolje italijanske lige.

Nestin tim je odično otvorio utakmicu. Već u 9. minutu Dani Mota je fantastično prihvatio loptu na desnoj strani, bio je potpuno sam. Upravo to mu je omogućilo da uhvati volej i smesti loptu u mrežu za - 0:1.

U 21. minutu pokušao je bivši srpski reprezentativac Darko Lazović šutem sa ivice šesnaesterca, ali su uspeli da se odbrane igrači Monce. Dva minuta kasnije posle kornera sa desne strane, Gilardi je šutirao glavom, ipak, golman Turati je bio oprezan. Zatim su prilike propustili Moskera i Duda, a Tengsted je imao poslednju šansu za izjednačenje u prvom poluvremenu.

Za razliku od prvog dela igre, Monca je hrabrije ušla u drugo poluvreme. Posle konera sa desne strane, Đurić je odlično skočio i pucao glavom, a još bolje je intervenisao golman Montipo.

Odlučio je Paolo Zeniti da u 62. minutu napavi čak tri izmene, a koji minut kasnije nekadašnjeg reprezentativca Srbije, Darka Lazovića zamenio je Livramento. Ipak, umesto izjednačenja usledio je novi pogodak gostiju.

A, onda je usledio mat u tri poteza. Golman Turati je ispucao loptu, glavom ju je samo prebacio Đurić, ona je došla do Mote, koji je fantastično utrčao u šesnaesterac Verone i smestio loptu iza leđa Montipa - 0:2.

Nije uspela Verona još da se "sabere" od drugog gola, a usledio je novi šok za domaći tim. Identična situacija viđena je u 79. minutu. Opet je loptu ispucao golman Turati, sada je Đurić spustio glavom do Alesandra Bianka, koji je vrhom kopačke pored štopera Verone smestio loptu u mrežu, bio je to prvenac za mladog igrača Monce - 0:3.

Do kraja utakmice Monca je bez većih problema, privela meč kraju.