Serija A: Fiorentina se poigravala sa Lećeom, Venecija zakucana za dno

20.10.2024 16:54
Fudbaleri Fiorentine zabeležili su treći trijumf u nizu Profimedia
Fudbaleri Fiorentine zabeležili su treći trijumf u nizu

Fudbaleri Fiorentine deklasirali su Leće na gostujućem terenu rezultatom 6:0 (3:0) u osmom kolu italijanske Serije A. Četa Rafaelea Paladina nije imala milosti prema domaćinu, koji je sebi i zagorčao život crvenim kartonom za Antonija Galja.

Golove za "violu" su redom postizali Danilo Kataldi (20, 45), Andrea Kolpani (34, 54), Lukas Beltran (61) i Fabijano Parizi (72).

Prlično se inkompetentno pokazao tim koji se sada nalazi u opasnoj zoni. Već u 20. minutu je Kataldi naleteo na ostavljenu loptu Edoarda Bovea, i pogodio bliži ugao golmana Vladimira Falkonea

Vođstvo je duplirano samo 14 minuta kasnije, kada je Kalpani pokupio odbitak posle centaršuta. U 43. minutu je Galjo bio prinuđen da saplete Dodoa kao poslednji igrač odbrane, što je praktično označilo kraj za svaku nadu Lećea. Kataldi je potom izveo slobodni udarac i doneo treći gol "violi".

Nastavak nije doneo ništa novo, a posle dodatna tri gola u mreži Falkonea, Leće će morati da traži bodove na nekoj drugoj utakmici, s obzirom da sada imaju tek pet.

Na drugom meču od 15.00 časova, Atalanta je rutinirala Veneciju u gostima sa 2:0 (1:0). Strelci za "boginju" bili su Mario Pašalić (7), i sada već dežurni krivac, Mateo Retegi (47), kome je ovo bio sedmi gol na sedam utakmica u Seriji A. To ga čini najboljim golgeterom Italija, zajedno sa Markusom Tiramom iz Intera.

Sve mečeve prvenstva Apenina možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.