Pinamonti doneo bod Đenovi u duelu sa Bolonjom

19.10.2024 17:00
Igrači Bolonje i Đenove odigrali su zanimljiv meč Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP
Igrači Bolonje i Đenove odigrali su zanimljiv meč

Na pragu ponora bila je Đenova, ali je Andrea Pinamonti uspeo da "izvuče" bod protiv Bolonje. Posle poraza  od Atalante, Juventusa i Venecije, izabranici Alberta Đilardina, uspeli su da dođu do zlatnog boda i prekinu negativan niz.

Od starta utakmice gosti su imali inicijativu i konačno im se isplatila u 37. minutu. Rikardo Orsolini je pokazao sjajnu tehniku i u punom sprintu predriblao nekoliko igrača, a onda je šutirao na golu. Lopta je pogodila nekoga od igrača, promenila smer prevarila golmana Lealija - 0:1.

U poslednjem minutu prvog dela igre šansu je imao Stefano Sabeli je pogodio stativu, pa su gosti na odmor otišli sa golom prednosti.

U nastavku utakmice Đilardino je izmenama pokušao da "prodrma" ekipu, ali je Bolonja, opet preuzela inicijativu i došla do drugog gola. Odgaard je primio odbijenu loptu malo izvan šesnaesterca, namestio se na šut i opalio "bombu". Lopta je završila u desnom uglu, golman domaćih je i ovde bio nemoćan - 0:2.

I kada su već svi videli sigurnu pobedu Bolonje, Đenova je nagovestila preokret. Pinamonti je u 73. minutu primio sjajan pas, na ivici šesnaesterca u svom stilu šutirao. Lopta je završila u donjem desnom uglu 1:2.

Andrea Pinamonti je u 85. minutu nadskočio odbranu Bolonje i glavom je smestio loptu u mrežu posle slobodnjaka Arona Martina za konačnih - 2:2.

U drugoj utakmici Komo i Parma su takođe odigrali nerešeno 1:1, sve je bilo gotovo posle prvog poluvremena.