(VIDEO) De Hea odbranio dva penala, Fiorentina slomila Milan u spektaklu

06.10.2024 22:44
Jasin Adli je postigao gol za Fiorentinu Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP
Jasin Adli je postigao gol za Fiorentinu

Spektakl na stadionu Artemtio Franki, tri neiskorišćena penala (dva odbranio De Hea, jedan Manjan), tri gola, mnogo prilika, vatre i na kraju pobeda Fiorentine nad Milanom 2:1 (1:0) u sedmom kolu Serije A.

Kakvo prvo poluvreme na Artemio Frankiju! Fiorentina i Milan su odigrali jedan intenzivan meč, a proslavili su se golmani na obe strane. Prvo je golman Milana Manjan odbranio penal Mojzeu Kinu u 22. minutu, da u drugom minutu nadoknade Davide De Hea zaustavio udarac Tea Ernandeza sa 11 metara!

Navijači domaćina ipak su imali više razloga za slavlje na poluvremenu jer je pogodak za vođstvio postigao Jasin Adli, dugogodišnji fudbaler Milana, olako pušten letos.

Gde su dva promašena penala tu je i treći! Sudija Luka Paireto i treći put pokazao na belu tačku, a drugi u korist Milana zbog faula Mojzea Kina. Sada je Tami Ejbraham uzeo loptu, ali De Hea je i njemu odbranio udarac! Međutim, ubrzo je Kristijan Pulišić našao lek za De Heu i doneo je u 60. minutu izjednačenje Milanu.

Meč je bio poput bokserskog gde dva fajtera pokušavaju da nokautiraju jedan drugog. I prvi je zadao udarac domaćin, Gudmunson je postigao lep gol sa 16 metara za vođstvo Fiorentine, a i izbijanje na čelnu poziciju liste strelaca.