(VIDEO) Roma ne ume da pobedi u gostima: Mota sačuvao bod Monci

06.10.2024 19:56
Artem Dovbijk je postigao maestralan pogodak Tanjug/Spada/LaPresse via AP
Artem Dovbijk je postigao maestralan pogodak

Navijači Rome ponovo nisu videli pobedu u gostima kada je reč o Seriji A. Još od aprila ove godine i prošle sezone, Roma nije uspela da ostvari trijumf u gostima, pa je niz uvećan na sedam susreta posle remija u Monci 1:1 (0:0). Zahvaljujući majstoriji Artjoma Dovbijka u 61. minutu Rimljani su se ponadali da će ponetziceo plen iz Monce u sedmom kolu Serije A, ali ponovo su platili ceh

Roma je na sva tri dosadašnja gostovanja remizirala, ali danas je sasvim zaslužila da slavi. Dovbijku je na startu meča bio poništen gol, zatim su gosti imali još nekoliko prilika.

Međutim, gol Dovbijka zaslužuje svu pažnju jer je nanizao trojicu igrača, a zatim nadmudrio i golmana za vođstvo u 61. minutu. Ipak, odbrana Rome ove sezone ima neke žute minute, tako su kiksnuli svi a Mota je poslao loptu u mrežu za 1:1.

Do kraja meča su mreže mirovale, Monca je i dalje jedina ekipa bez pobede u Seriji A, ali je po dva boda itkunula Fiorentini, Interu i sada Romi.