Pedro poništio promašeni penal Kasteljanosa: Lacio savladao Empoli

06.10.2024 17:00
Matija Zakanji slavi gol protiv Empolija Tanjug/Fabrizio Corradetti/LaPresse via AP
Matija Zakanji slavi gol protiv Empolija

Lacio ide na pauzu sa tri vredna boda protiv tvrdog Empolija i to zahvaljujući španskom veteranu Pedru koji je postigao sjajn gol za trijumf od 2:1 (1:1) u sedmom kolu Serije A.

Navijači u Rimu videli su veoma intenzivno prvo poluvreme, rani gol Empolija posle klizanja golmana Provedela i spretne reakcije Espozita i jurnjavu igrača Lacija da stignu do izjednačenja. Isaksen, Zakanji više puta su pokušavali, da bi u poslednjem minutu nadoknade posle cenatršuta Tavasreša Martija Zakanji sjajno reagovao i izjednačio udarcem glavom.

Imao je Lacio veliku priliku u 50. minutu da povede iz penala, ali Kasteljanos je šutirao jako po sredini gola i golman Vaskez mu je odbranio udarac nogama. Napadao je domaćin i onda u 84. minutu preko Pedra stigao do pobede. Vremešni Španac je iskosa pogodio pod prečku za zaslužen trijumf "nebo-plavih".

Bolonja i Parma odigrali bez golova, a posebno su ostali dužni navijačima za prvih 45 minuta gde je viđeno nekoliko pokušaja, ne i neka prava, velika prilika. Imao je domaćin od 53. minuta igrača više zbog isključenja Kulibalija, ali dugo se mučio da slomi odličnu odbranu mlekadžija. Bilo je pokušaja, mada sem šanse Kastra domaćin nije uradio ništa bitno, pa je bod otputovao za Parmu.