Vlahović strelac sa bele tačke, Kaljari uzvratio istom merom preko Marina

06.10.2024 14:31
Dušan Vlahović, napadač Juventusa Profimedia
Dušan Vlahović, napadač Juventusa

Dušan Vlahović nema nameru da stane. Fantastičnu formu srpski napadač potvrdio je i u današnjem meču protiv Kaljarija (1:1), ali njegov tim nije uspeo da sačuva stečenu prednost iz prvog dela igre. Razvan Marin, uspeo je golom sa bele tačke da donese Kaljariju vredan bod iz Torina.

Što se tiče srpskog asa, on je stigao do petog gola u poslednje tri utakmice. Minulog vikenda bio je dvostruki strelac protiv Đenove, a potom je napravio isti učinak i u sredu u duelu sa Lajpcigom u Ligi šampiona. Golgeterski niz nastavio je sad u Seriji A, a ovo mu je bio peti pogodak u prvenstvu Italije.

U 15. minutu je dosuđen penal za Juventus, zbog igranja rukom jednog igrača Kaljarija. Vlahović je odlučio da preuzme odgovornost i pogodio - 1:0.

Ipak, napadač Juventusa prilikom proslave nije zaboravio saigrača koji je doživeo tešku povredu u Ligi šampiona. Vlahović je podigrao dres brazilskog štopera Bremera (pokidao ligamente kolena) i time mu dao do znanja da je uz njega u ovom teškom trenutku njegove karijere.

Mogao je Vlahović i na startu drugog dela igre da se upiše u strelce. Konseisao je prošao po desnoj strani, uputio je centaršut ka srpskom napadaču, ali je on šutirao preko gola. Pretio je tim iz Torina od starta drugog dela igre, ali su nekako svi napadi bili bez prave ideje.

Tako je i Konseisao sve uradio sam u 69. minutu, imao je priliku da protigra nekog od saigrača, odlučio je da sam završi akciju, ipak lak je do bio posao za golmana Kaljarija.

U 72. minutu, Fađoli je proigrao Vlahovića. Odlično je prošao napadač Juventusa, šutirao je iz prve iskosa sa leve strane, međutim i ovo je zaustavio Skufet.

Neverovatno je i šta je Vlahović promašio u 78. minutu. Štirao je Daglas Luiz, golman gostiju Skufet odbio je loptu pravo na noge srpskom napadaču. Međutim, sa šest, sedam metara Vlahović je šutirao pored gola.

Sve dobro što su uradili fudbaleri Juventusa su "prosuli" u poslednja tri minuta utakmice. Prvo su primili gol sa bele tačke, siguran realizator bio je Razvaan Marin, a onda je isključen i Konseisao zbog drugog žutog kartona, odnosno simuliranja prekršaja u šesnaestercu Kaljarija.