Tiram odgovrio Retegiju: Het-trik napadača Intera protiv Torina

05.10.2024 22:40
Markus Tiram i Lautaro Martinez Profimedia
Markus Tiram i Lautaro Martinez

U dobrom raspoloženju posle pobede protiv Crvene zvezde u Ligi šampiona, Inter je na stadionu "Đuzepe Meaca" dočekao Torino, sa našim Vanjom Milinković Savićem na golu. Markus Tiram bio je centralna figura sa tri gola, a uspeo je da iznudi i isključenje gostujućeg igrača još na početku utakmice. Na kraju Inter - Torino 3:2.

Sve do 20. minuta, utakmica je bila relativno mirna, a onda je Giljermo Maripan, napravio "glupost" koja je skupo koštala njegov tim. Posle oštrog starta nad Markusom Tiramom i intervencije iz VAR sobe, glavi sudija duela u Milanu, pokazao je štoperu gostiju put u svlačionicu.

Nije dugo trebalo Interu da brojčanu prednost na terenu kruniše golom. Bastoni je u 25. minutu idealno centrirao, Tiram je visoko skočio i glavom između dva defanzivca gostiju smestio loptu u mrežu - 1:0.

Samo deset minuta kasnije. gotovo identična situacija. Ovoga puta Aćerbi je fantastično pronašao u šesnaestercu Tirama, a ovaj ponovio sve isto. Glavom je loptu poslao u mrežu za 2:0.

Nije međutim radost domaćih dugo trajala. Samo šezdeset sekundi kasnije Zapata je zatresao mrežu Zomera za 1:1.

U nastavku nastavio je Inter istu pesmu. Morao je sa druge strane i Markus Tiram da odgovori napadaču Atalante Mateu Retegiju, pa je u 60. minutu stigao do het-trika. Lautaro Martinez je šutirao, lopta se odbila do Tirama, koji je sa zemlje šutirao i sa metar smestio loptu iza leđa Vanje Milinkovića Savića.

Simone Inzagi nije želeo više da "troši" svog napadača, pa ga je izveo iz igre u 68. minutu. Pre toga na teren je u timu Torina od 62. minuta zaigrao i Ivan Ilić.

Ipak, nije se predavao Torino. U finišu meča Čalhanoglu je napravi faul nad jednim igračem gostiju, nije bilo dileme za glavnog sudiju, već je domah pokazao na belu tačku. Siguran realizator bio je Vlašić - 3.2.

Imao je dovoljno vremena Torino da izjednači, ipak, Inter je na kraju uspeo da sačuva pobedu.