Raspucana Atalanta: Het-trik Retegija protiv nemoćne Đenove

05.10.2024 20:02
Mateo Rategi Tanjug/Spada/LaPresse via AP
Mateo Rategi

Atalanta slavi Matea Rategija! Raspucao se napadač ekipe iz Bergama protiv Đenove, a u ubedljivoj pobedi od čak 5:1, uspeo je da zabeleži het-trik. Ako se uzme u obzir da je Atalanta imala čak 22 šut u gol gostiju, onda je jasno da je i pobeda mogla da bude ubedljivija.

Za tim iz Bergama, igrao je i srpski internacionalac Lazar Samardžić, samo je šansu dobio tek u 69. minutu. Mičila se Atalanta u prvom delu meča, a kada je Rategi probio led u 24. minutu utakmice sve je došlo na svoje mesto.

Nastavak utakmice doneo je pravu goleadu u Bergamu, fudbaleri Đenove, bukvalno nisu zanli šta ih je snašlo. Golovi su se nizali jedan za drugim, a dodatnu pomoć imali su domaći od gostiju. Alesandro Voljako igrao je rukom u 72. minutu.

Posle intervencije iz VAR sobe sudija je pokazao na belu tačku, a siguran realizator bio je Mateo Rategi za het-trik i ubedljivu prednost od 4:0.

Marten de Ron je samo potvrdio ubedljivu pobedu golom u 80. minutu, a počasni pogodak delo je Ekhatora u 81. minutu utakmice.

U narednom kolu Atalanta igra protiv Venecije, dok će se Đenova posle reprezentativne pauze sastati sa Bolonjom.