Lazović "pogurao" Veronu do pobede

04.10.2024 22:41
Darko Lazović, srpski internacionalac Tanjug/Paola Garbuio/LaPresse via AP
Darko Lazović, srpski internacionalac

Fudbaleri Verone teškom mukom stigli su do pobede protiv Venecije na domaćem terenu. Pobedu domaćinu doneo je autogolom u 81. minutu golman Venecije, Joronen posle kornera Lazovića. A, mirisalo je na iznenađenje u gradu ljubavi.

Venecija je prva stigla do prednosti već u 3. minutu Oristanio je iznenadio odbranu domaćih, posle konera najbolje je skočio i glavom sproveo loptu u mrežu. Nije dugo trajala radost domaćih, jer je Tengsted izjednačio već u devetom minutu.

Inače, od starta utakmice igrao je i naš Darko Lazović, koji je imao nekoliko dobrih prilika za gol u prvom poluvremnu.

Nastavak utakmice doneo je potpunu ofanzivu Verone, a kruna je stigla u 81. minutu. Darko Lazović je izveo korner, Kastanos je bio na drugoj stativi. Iako je bio u teškoj situaciji uspeo je loptu da sprovede u mrežu za 2:1, a u tome mi je pomogao golman Venecije Joronen, koji je nespretno intervenisao i potvrdio pogodak - 2:1.