Kaljari u trileru savladao Parmu i upisao prvu pobedu u sezoni

30.09.2024 22:45
Fudbaleri Kaljarija Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni)
Fudbaleri Kaljarija

Fudbaleri Kaljarija savladali su Parmu 3:2 (1:0) na gostovanju upisavši prvu pobedu u italijanskom prvenstvu ove sezone.

U poslednjoj utakmici 6. kola Serije A, u kojoj su snage odmerile ekipe koje se trenutno nalaze na začelju tabele, Kaljari je izašao kao pobednik, upisavši prva tri boda ove sezone nakon tri poraza i dva remija, dok je Parma nakon solidnog starta takmičarske godine, produbila svoju agoniju ostavši na učinku 1-2-3, koliko sada ima i njen večerašnji rival.

U izuzetno sadržajnoj utakmici gde smo videli čak četiri gola u drugom polovremenu, gosti su do pobede stigli u 87. minutu golom Pikolija. Prethodno je Kaljari čak dva puta vodio. Najpre u prvom poluvremenu, pa onda i od 75. minuta kada je Marin povisio na 2:1.

Neizvesnost je potom uneo Hernani, kada je iz penala u 86. minutu doneo izjednačenje Parmi (2:2), da bi na oduševljenje malobrojnih gostujućih navijača, sve dileme otklonio pomenuti Pikoli u završnici utakmice.