Roma gubila pa stigla do pobede protiv Vencije, Lazović strelac za Veronu u porazu od Koma

Autor: Olgica Nikolić

29.09.2024 17:01
Darko Lazović, prvotimac Verone Tanjug/Antonio Saia/LaPresse via AP
Darko Lazović, prvotimac Verone

Na ivici ponora šetli su igrači Rome protiv Venecije petnaest minuta pre kraja meča, onda su stigli do prekoreta. Vredna tri bod doneli su Kristante i Pizili, ali domaći na tom velikom trijumfu mogu pre svega da zahvale srpskom golmanu Svilaru, koji je u prvom poluvremenu branio fantastično.

Ono što odbrana Rimljana može da "zabrlja" nekada čak ne može čak ni da ispravi fantastični čuvar mreže. Ipak, Svilar je ponovo bio na visini zadatka.

Venecija je posle prve pobede u sezoni u minulom kolu protiv Đenove na domaćem terenu, bila na pragu novog trijumfa, protiv favorizovane Rome, ali je u finišu meča sve "uprskala".

Sa druge strane, učinilo se da su izabraanici Ivana Jurića izašli iz krize posle pobede protiv Đenove 3:0 i remija u Ligi Evrope sa Atletik Bilbaom, ali su pokazali u duelu sa Venecijom da su još na nivou igre toplo-hlado.

Venecija je došla do prednosti u finišu prvog dela meča. Posle pravog "karambola" u šesnaestercu Rome, lopta se odbila do stative i stigla pravo pred noge Pohjanpala. Nije oklevao igrač Venecije, ostao je sam i kroz "šumu nogu" smestio loptu iza leđa Svilara - 0:1.

Mučila se Roma u nastavku utakmice da dođe do izjednačenja, a onda je konačno dobro dodavanje Pelegrinija u 75. minutu uspeo da realizuje Kristante šutem sa distance. Lopta je uz pomoć jednog igrača Venecije otišla pod prečku gostiju 1:1.

Ipak, inicijativa se na kraju za Rimljane isplatila. Posle kornera, Pizili je osto sam i smestio glavom loptu u mrežu za 2:1 u 83. minutu. Dovoljno za slavlje i velika tri boda.

Inače na klupi Venecije ostao je i drugi srpski golman Filip Stanković.

Za razliku od Rome, Verona, nije uspela da napravi prekret protiv Koma. Darko Lazović je pogodio za 1:1 sa bele tačke, ali to je bilo sve vredno pomena od gostiju, koji su u 64. minutu ostali sa igračem manje, kada je zbog drugog žutog kartona isključen Suslov.

Poveo je Komo Kutronea u finišu prvog dela meča, izjadnačio je Lazović, a posle isključenja Suslova, krenula su kola nizbrdo za Veronu. Usledila su dva gola domaćih. Kutrone je vraatio prednost u 73. minutu, da bi Beloti u 89. minutu potvrdio trijumf.

Utešan gol za Veronu postigao je Matijas Lamburde u četvrtom minutu nadoknade - 3:2. Komo je ovim trijumfom pokazao da je u dobroj formi i da trijumf protiv Atalante u minulom kolu nije bio slučajan.